banner91

TCV, Karat CNG ve Dizel otobüslerini sergileyecek

banner65

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, yenilikçi ürünleri sayesinde toplu taşımacılık sektörüne verimli çözümler sunan TCV, ürettiği son teknoloji otobüsleriyle yoluna devam ediyor. TCV, Busworld Turkey 2014’te kamu ve özel otobüs işletmecilerinin tercih ettiği 12 metre Karat CNG ve 10.7 metre Karat Dizel modellerini sergileyecek.

BUSWORLD 2014 14.04.2014, 15:53 14.04.2014, 16:00 Taşıma Dünyası
TCV, Karat CNG ve Dizel otobüslerini sergileyecek
Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, yenilikçi ürünleri sayesinde toplu taşımacılık sektörüne verimli çözümler sunan TCV, ürettiği son teknoloji otobüsleriyle yoluna devam ediyor. TCV otobüslerin şimdiki durağı ise Busworld Turkey 2014. TCV, 5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2014’te kamu ve özel otobüs işletmecilerinin tercih ettiği 12 metre Karat CNG ve 10.7 metre Karat Dizel modellerini sergileyecek. 

24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Busworld Turkey’de, TCV otobüsleri toplu taşıma sektörü ile buluşuyor. Yüzde 100 Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve Bozankaya Ankara tesislerinde üretilen TCV otobüsleri, yakıt tasarrufu, yüksek yolcu kapasitesi, güvenlik, yolcu ve sürücü konforuyla yenilikçi adımlar atıyor. Fuarda Hall 2 – A 17’de yerini alacak TCV, Türkiye'nin en az yakıt tüketimini sağlayan ve en çok yolcu kapasiteli Karat CNG otobüsü ile 10.7 metre Dizel aracını sergileyecek. 

Güvenli, çevreci ve ekonomik olma avantajları ile tüm dünyada tercih edilen CNG teknolojisinde tüm beklentileri karşılayan TCV Karat GNG, düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkıyor. TCV Karat CNG otobüsleri, düşük işletim maliyetlerinin yanı sıra sürücü ve yolcular için hem güvenli hem de konforlu ulaşım sağlıyor. 12 metre uzunluğundaki TCV Karat CNG’nin 27 oturan, 72 ayakta toplam 99 yolcu ile yüksek taşıma kapasitesi bulunuyor. TCV Karat CNG, alçak tabanı ile gerek araç içi dolaşım, gerekse iniş-biniş kolaylığı açısından bedensel engelli yolcuların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için tasarlanıyor. Karat Dizel de TCV’nin sunduğu tüm avantajları Dizel motorun gücüyle birleştirdiği için tercih ediliyor. 

Bozankaya Genel Müdürü Aytunç Günay fuar öncesi yaptığı açıklamada; “Karat CNG ve Dizel otobüslerimiz ile yerel yönetimlerin ve özel otobüs işletmelerinin hem verimlilik, hem de tasarruf beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz. Otobüslerimiz gerek sürücü gerekse yolcularımız için konforlu bir seyahat sunmakta ve işletme maliyetlerinin çok ciddi oranda düşürülmesini sağlamaktadır. Tüm çalışmalarımız, Türk yerli otobüs üreticisi olarak bir dünya markası haline gelebilmek için atılan birer adım. Bu anlamda aldığımız yolu çok başarılı görüyoruz. Yeni yatırımlarımız ile çok daha büyük adımlar atacağız. Ankara’da kurmayı planladığımız yeni bir üretim tesisi ile kapasitemizi de arttıracağız” dedi. 

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu