banner91

Çetin Nuhoğlu

Çetin Nuhoğlu Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı
1955 yılında Trabzon`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon`da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`nden 1976 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra uluslararası taşımacılık sektörüne giren Nuhoğlu, 1977 yılında, bir taşımacılık şirketinin yanısıra, bugün ülkemizde treyler üretimi alanında lider konumda bulunan Tırsan Treyler`i kurdu. 

1998`de Almanya`nın Goch kentinde treyler üretimine başlayan ve yüzde yüzü Tırsan grubuna ait olan Goch-Tırsan GmbH firmasının da başkanlığını yürüten Nuhoğlu, çoğu yine ulusal ve uluslararası taşımacılık sektörlerine yönelik ürün ve hizmet veren 9 grup şirketinin de kurucusudur. 

1.000’in üzerinde çalışanı bulunan Tırsan grubunun toplam kalite yönetimine ilişkin tüm çalışmaları içerisinde bizzat yer alan Nuhoğlu, aynı zamanda uluslararası taşımacılık sektörünün bu alanda yapılan çalışmalarına da öncülük etmektedir. Bu kapsamda UND’nin 2004 yılında “Ulusal Kalite Ödülü - Sivil Toplum Kuruluşları” kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü kazanmasına liderlik yapmıştır.

2006 Mart ayında daha önce başkan yardımcılığını yürüttüğü KalDer’in Başkanlığına seçilmiştir. Nuhoğlu, 2009 yılında da SEDEFED`in Başkanlığı`na getirildi.Nuhoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 
banner116
banner117
10
parçalı bulutlu