banner91

banner92

Temsa'dan Seç Turizm'e 4 adet 2+1 Maraton teslimatı

Yolcu taşımacılığının en önemli firmaları arasında yer alan ve 2022 yılında 50 yılını kutlamaya hazırlanan Seç Turizm filosuna 4 adet Maraton otobüs kattı. Bu alımla birlikte firmanın filosundaki TEMSA Maraton sayısı 14’e yükseldi. Araçların satışını TEMSA bayisi Mapar Otomotiv gerçekleştirdi.

banner114
D1-ŞEHİRLERARASI 05.10.2021, 15:55 08.10.2021, 14:04 Erkan YILMAZ
Temsa'dan Seç Turizm'e 4 adet 2+1 Maraton teslimatı

Erkan YILMAZ/ADANA 

Temsa Maraton otobüsler şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanının önde gelen firmaların filolarında yerini almaya devam ediyor. TEMSA’nın Adana fabrikasında düzenlenen törenle Seç Turizm filosuna 4 adet 2+1 Maraton otobüs katıldı. Düzenlenen törene Seç Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Settar Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Saip Konukoğlu, Firma Genel Müdürü İbrahim Güler,  Adana Bölge Müdürü Adnan Arslan, TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baysars Dağ, Bölge Satış Yöneticileri İlker Canbolat. Mehmet Akiz,  Araç Teslimat Sorumlusu Mustafa Güleryüz, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Cihan Yaycıoğlu, Satış Sonrası Hizmetler Uzmanı Eray Küçük, Mapar Otomotiv Otobüs Satış Müdürü Ender Keskin katıldı. 

Maraton otobüslerden hem biz hem de yolcular memnun 

Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Seç Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Settar Konukoğlu, 2020 yılında ilk kez Temsa Maraton otobüsleri filolarında kattıklarını ve işletim sürecinde hem kendilerinin hem de yolcuların araçlardan çok memnun kaldığını belirterek, “Maraton otobüsler hem düşük yakıt tüketimi ile hem de geniş bagaj hacmi ile bize gerçekten çok önemli katkılar sağladı. Geniş bagaj hacmi bizi de rahatlattı. Yolcular araçların konfor düzeyinden memnuniyetlerini de ifade ettiler.  Sürücülerimiz teknolojik donanımlarından çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Filomuzda bulunan 10 Maraton otobüslerin yollardaki koşusuna Temsa’nın satış sonrası hizmetler de destek verdi. Satış sonrası hizmet sürecinden de memnun kaldık. Bir sıkıntı yaşamadık” dedi.  

Pandemi süreci çok zor geçti

Şehirlerarası yolcu taşımacılığının 2019 yılını çok verimli geçirdiğini, 2020 yılından ve sonrasından çok büyük beklentiler içine girdiğini belirten Settar Konukoğlu, “Ama 2020 yılının Mart ayında başlayan pandemi süreci tüm dünyaya ve ülkemize çok zorlu günler yaşattı. Sektörümüzde bu süreçten çok etkilendi. Normalleşme dönemlerinde tabiî ki biraz hareketlilik yaşadık, yaz güzel geçti diyebiliriz ancak bu 16 aylık sürecin kaybını geri almak zaman alacak. Üstelik pandemi süreci de devam ediyor. Yeni kapanma olur mu bunu bilmiyoruz. Belirsizlik var, önümüzü göremiyoruz. Şu an üniversitelerin açılması sektöre hareketlilik getirdi. Ama önümüzde zorlu bir kış sezonu bizi bekliyor. Yolcularımızın bir bölümünü diğer modlar alırken, bir kısmı da otomobille seyahate yöneldi. Sektörün kendini toparlaması 2023 yılında çok daha mümkün olabilir” dedi.

Temsa Maraton otobüsler doğru ürünler

Bütün zorluklara rağmen yeni araç yatırımı yapmaya devam ettiklerini belirten Settar Konukoğlu, “Temsa Maraton otobüslerle filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Edeceğiz de. Şirketimizin 5 Mart 2022’de 50’inci yılını kutlayacağız. 50 yıllık süreç size yeni sorumluluklar, yeni görevler yüklüyor. Biz yolcularımıza en iyi hizmeti en doğru ürünlerle vermeyi hedeflemiş durumdayız. Temsa Maraton otobüsler de doğru ürünler. Yeni otobüsler ayrıca bakım maliyetleri açısından da şirkete katkı sağlayacak. Eski model araçların servis maliyetleri de yakıt tüketimi de daha yüksek oluyor. Bu açıdan filoyu yenilemeye devam etmek istiyoruz. 2020 yılında aldığımız 10 adetlik Maraton ve bugün teslim aldığımız 4 adet Maraton yatırımı ile filomuzun yaş ortalaması da bir hayli yükseldi” dedi. 

Seç Turizm 50 yıllık bir değer 

Temsa Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ, bazı teslimatların öneminin de çok farklı olduğunu belirterek, “Maraton otobüslerimizi tasarlarken sahip olduğu özelliklerle Güneydoğu ve Karadeniz bölgesinin hem otobüsçüsüne hem de yolcusuna en iyi hizmeti versin diye düşündük. Bazı şehirler ürünlerinizin sahada daha kolay yayılması için anahtar konumda. O şehrin firmasının filosunda yerini alırsanız bölge de size açılıyor. Seç Turizm, bölgenin de üzerine çıkmış bir firma. 2022 yılında 50’inci yılını kutlamaya hazırlanan bir şirket. Sektörümüzün en önemli kilometre taşlarını oluşturan çok büyük değere ve öneme sahip. Bu tür teslimatlar bizim için de referans özelliği sağlıyor. Böylesine önemli firmaların filolarında ürünlerimizin koşuyor olması, sizin pazardaki başarınıza da önemli katkılar yapıyor. Şu an 43 adetlik Seç Turizm filosunun 14 adeti Maraton olmuş durumda. 3 adetlik bir satış içinde görüşmelerimiz sürüyor. Üretim programına göre Aralık veya 2022 Ocak ayında verebiliriz. 2022 yılında 50. yıl kutlamalarında da işbirliğimizin büyüyerek devam edeceğine inanıyoruz.  Yeni Maraton otobüslerimizin Seç Turizm’e hayırlı, uğurlu olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum” dedi. 

Sahayı, müşteriyi dinlemek en birinci önceliğimiz

Temsa’nın ürün geliştirme süreçlerinde ve ürünlerin kullanım dönemi boyunca müşteriyi dinlemeye onların taleplerini hayata geçirmeye büyük özen gösterdiğine dikkat çeken Baybars Dağ, “Sahayı dinlemek, müşterinin her zaman yanında olduğunuzu hissettirmek, birinci önceliğimiz zaten bu anlayış başarıyı da beraberinde getiriyor. Şehirlerarası firmalar yeni otobüs yatırımları ile filolarını güçlendirirken aslında işletme süreçlerinde de avantajlar elde ediyorlar. Pandemi süreciyle birlikte araç yenilemelerinde çok önemli ötelemeler oldu ve birçok firmanın filosundaki otobüsler yaşlanmış durumda. Yenilemeye duyulan ihtiyaç büyük ancak pandemi bu süreci belirleyecek. Aşılanma süreci böyle devam ederse sektörün de önündeki belirsizlikler azalacak” dedi.   

Yorumlar (0)
banner92
22
parçalı bulutlu