banner69

İDO, İDOBÜS hizmetini sonlandırma kararı aldı

İDO, yönetimi yaptığı basın açıklaması ile 2012 Mart ayında başlattığı İDOBÜS hizmetini sonlandırmaya karar verdi.

banner114
YOLCU-DENİZYOLU 18.12.2013, 17:27 18.12.2013, 17:30 Taşıma Dünyası
İDO, İDOBÜS hizmetini sonlandırma kararı aldı
İDO'nun yaptığı basın açıklamasında, alınan karar şu şekilde yer aldı:

İDO, 2012 Mart ayında başlattığı İDOBÜS hizmetini sonlandırmaya karar verdiğini üzülerek bildirmektedir. Ulaşım pazarına ilk sunulduğu günden itibaren 1 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilen biletlerle sektöre yenilikçi bir taşımacılık hizmeti getiren ve İstanbul – Bursa arasında uygun fiyatlı, güvenilir, düzenli ve konforlu hizmet veren İDOBÜS bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon yolcu taşındı.
 
“İstanbul ve Bursa halklarına değerli bir hizmet verdiğimizin bilincinde olduğumuz için İDO olarak bu kararı vermemiz kolay olmadı. Ancak, Bursa Belediyesi tarafından devlet eliyle desteklenen bir rakip olarak piyasaya sürülen BUDO seferleri bize başka bir seçenek bırakmamıştır.  Bu rotada devlet eliyle finansal olarak desteklenen bir hizmet, istikrarsız bir rekabet ortamına zemin hazırlamış ve söz konusu rota üzerinde yapılan seferlerden İDO’nun zarar etmesi operasyonların sonlandırılmasına neden olmuştur.”
 
İDO, bu hattaki deniz otobüsü seferlerini sonlandırırken, yüksek kaliteli hızlı feribot seferleriyle her zaman olduğu gibi tüm yolcularına hizmet vermeye devam edecek. İDO ayrıca bu hatta ve tüm diğer hatlarında yakın gelecekte piyasaya yeni ürünler sunmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 

Yorumlar (0)
banner116
25
açık
banner119