banner92

49 Özel Toplu Taşıma Aracı daha Ankarakart sistetemine girdi

banner113

Elektronik ücret toplama sistemine 11 Kasım’dan itibaren Çubuk ve Akyurt ilçelerinde hizmet veren 96 ÖTA dahil olurken, 21 Eylül’den itibaren Elmadağ’da 19, Kahramankazan’da ise 30 araç olmak üzere toplam 49 ÖTA’da ANKARAKART kullanılmaya başlanacak. Elmadağ ve Kahramankazan Kooperatiflerine bağlı Özel Toplu Taşıma Araçlarına validatör sistemi takılırken, vatandaşlar bu iki ilçede de ANKARAKART kullanarak tek kartla ulaşımlarını sağlayabilecek.

49 Özel Toplu Taşıma Aracı daha Ankarakart sistetemine girdi
banner100

Elektronik ücret toplama sistemi olarak bilinen ANKARAKART kullanımı Başkent’te giderek yaygınlaşıyor. EGO otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri'nden sonra Ankara’da çevre ilçelerde hizmet veren Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) da sisteme entegre olmayı sürdürüyor. 21 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren Elmadağ ve Kahramankazan ilçelerinde de ANKARAKART kullanılmaya başlanacak.

Başkent’te tek kartla ulaşım kolaylığı sağlayan ANKARAKART kullanımı merkezden sonra çevre ilçelerde de yaygınlaşmaya başladı. EGO Genel Müdürlüğünün validatör kullanımının yaygınlaşması amacıyla başlattığı çalışmalar bir yandan devam ederken, çevre ilçelerde ulaşım hizmeti veren Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) da bu sisteme entegre olmayı sürdürüyor.

EGO otobüslerinin dışında Özel Halk Otobüslerinin (ÖHO) Eylül 2019 tarihinden itibaren validatör sistemine geçtiği Ankara’da, ÖTA’lar da ANKARAKART sistemine entegre olmaya başladı.

Tek bir sistem üzerinden ücret toplanmasını amaçlayan EGO Genel Müdürlüğü, 21 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren de Elmadağ ve Kahramankazan ilçelerinde hizmet veren ÖTA’larda ANKARAKART’ın geçerli olacağını açıkladı.

145 özel toplu taşıma aracı Ankarakart sistemine katıldı

Elektronik ücret toplama sistemine 11 Kasım’dan itibaren Çubuk ve Akyurt ilçelerinde hizmet veren 96 ÖTA dahil olurken, 21 Eylül’den itibaren Elmadağ’da 19, Kahramankazan’da ise 30 araç olmak üzere toplam 49 ÖTA’da ANKARAKART kullanılmaya başlanacak.Elmadağ ve Kahramankazan Kooperatiflerine bağlı Özel Toplu Taşıma Araçlarına validatör sistemi takılırken, vatandaşlar bu iki ilçede de ANKARAKART kullanarak tek kartla ulaşımlarını sağlayabilecek. EGO Genel Müdürlüğü ilerleyen süreçte, Ankara'da tüm çevre ilçelerde hizmet veren ÖTA’ların ANKARAKART uygulamasına dahil edilerek, tek bir sistem üzerinden ücret toplanmasını planlıyor.

banner97

i

Yorumlar (0)
banner92
11
parçalı az bulutlu