banner91

banner92
banner69

Anadolu Isuzu’dan Safranbolu Belediyesi’ne 7 adet Novociti Life otobüs

Safranbolu Belediyesi üzerinde 7 aydır çalıştığı, belediyeye yaklaşık 4 milyon liraya mal olan toplu taşımada kullanılacak 7 adet yeni nesil Anadolu Isuzu marka Novociti Life model halk otobüslerinin tanıtım töreni gerçekleşti. Novociti Life otobüsler COVID Önlem Paketi uygulaması kapsamında şoför koruma kabini, dezenfektan aparatı ve koltuk uyarı işaretleri ile donatıldı.

Anadolu Isuzu’dan Safranbolu Belediyesi’ne 7 adet Novociti Life otobüs

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’de Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ödüllü modeli Isuzu Novociti Life Safranbolu yollarına çıktı. 30 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 12.30’da Misak-i Milli Demokrasi Meydanında, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ev sahipliği yaptığı törene protokolün yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Araçlar yakıt tasarrufu ile belediye bütçesine katkı yapacak

Teslimat töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 60 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesine sahip olan Isuzu Novociti Life’ta bulunan COVID-19 önlem paketi uygulamaları ile salgınla mücadele sürecine destek olmayı hedeflediklerini söyledi. Köse, sözlerine şöyle devam etti: “’Ulaşımdaki aksamaları önlemek için girişimde bulunduğumuz ve uzun yıllar sonra belediye yatırımıyla son model belediye halk otobüslerini bünyemize aldık. 7 adet Anadolu Isuzu markalı yeni nesil otobüslerimizin 1 tanesi belediyemize Anadolu Isuzu tarafından hibe edildi. Araçların yakıt konusunda yüksek tasarruf sağlaması belediye bütçesine önemli bir katkıda bulunacak. Çevreci bir belediye olarak otobüslerimizin Euro 6 Emisyon standartlarına uygun tasarlanmış olması çevreye ve iklime vereceği zararı minimuma düşürüyor. Klimasından yol güvenliğine kadar her türlü konfora sahip yeni nesil araçlarımız ayrıca 8 metrelik boyuyla da kentimizin dar sokaklarına uyum sağlıyor. Engelli vatandaşlarımızın kullanımına göre tasarlanmış, engelsiz bir ulaşım için tüm ihtiyaçları karşılayabilecek donanıma sahip araçlarımız tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak. Safranbolu sokaklarına uyumla, iklime zarar vermeden halkımıza uzun yıllar hizmet edecek otobüslerimiz hepimize hayırlı olsun.”

Araçlarımız uzun yıllar Safranbolu halkını taşıyacak

Törende konuşan Anadolu Isuzu Toplu Taşıma Satış Yöneticisi Murat Küçük, yaptığı konuşmada, ‘Sınıfının en ekonomik, en konforlu, en güvenli ve en performanslı aracı olan, aynı zamanda yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın da ulaşımda kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayan uluslararası ödüllü Isuzu alçak tabanlı Novociti Life’tan 6 adedin teslimatını gerçekleştiriyoruz. Safranbolu halkının hizmetine sunulacak olan modern toplu taşıma araçlarımızın uzun yıllar bu güzel şehrin insanlarını taşıyacak olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında Safranbolu halkının konforlu ve güvenli ulaşımı için Isuzu’yu tercih eden Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’ye, Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’ya ve ‘’Toplu Taşıma Komisyonuna’’ teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

Otobüsler hakkında teknik bilgi de veren Küçük’e Başkan Köse tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Tedarikçi firma ile görüşmeleri 7 ay önce başlatan, Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’nın başkanlığını yaptığı, Belediye Meclis üyelerinden oluşan ‘’Toplu Taşıma Komisyonunun’’ öncülüğünde çalışmaları tamamlanan, 60 kişilik yolcu taşıma kapasiteli otobüsler belediyenin araç filosuna kazandırıldı.

Dua ve kurban kesiminin ardından otobüslerle şehir turu yapıldı. Başkan Köse yeni otobüsü denemek için şoför koltuğuna geçerek yaklaşık 3 kilometrelik sürüşü esnasında korna çalarak vatandaşları selamladı.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
10
parçalı bulutlu