banner92
banner69

Metro istasyonları sanat galerisine dönüşecek

banner65

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür sanat kentine dönüştürme hedefi doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi,metro istasyonları için “Duvar Yüzeyi Uygulamaları Yarışması” düzenliyor. Kazanan sanatçıların eserleri Basmane, Fahrettin Altay, Konak, Çankaya istasyonlarını süsleyecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 27 Eylül 2021 olarak belirlendi.

banner114
Metro istasyonları sanat galerisine dönüşecek
banner100
banner95

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür sanat kenti haline getirmehedefi doğrultusunda metro istasyonları yeniden ele alınarak sanat galerisine çevriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin kültürel dokusunu zenginleştirmek, sanatı gündelik hayata taşımak için ilk kez metro istasyonları için “Duvar Yüzeyi Uygulamaları Yarışması” düzenledi. Yarışmada seçilen sanatçıların eserleri önünden her gün binlerce İzmirlinin geçtiğimetro istasyonlarının duvarlarını süsleyecek.

4 istasyon, 8 cephe

Basmane, Çankaya, Konak ve Fahrettin Altay metro istasyonlarının yolcu giriş ve çıkış akslarında 8 noktada çini, seramik, mozaik, rölyef gibi geleneksel tekniklerin yanında yenilikçi sanatsal duvar yüzeyi uygulamaları için ulusal düzeyde açılan yarışmaya başvurular devam ediyor. Sanatçıların birden fazla duvar için proje sunabileceği yarışmaya son başvuru tarihi 27 Eylül 2021 olarak belirlendi.

Tüm güzel sanatlar disiplinlerinin katılımına açık yarışmada belirlenen uygulama yüzeylerinin ölçülü görselleri ve yarışmaya katılım koşulları www.izmirworkshop.orgadresinde yer alıyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
17
parçalı bulutlu