banner91

banner92

İntermodal taşımalarını 5 kat artırdı

ISD Logistics bu süreçte intermodal taşımalarını 5 kat artırarak, ihracatçıları Avrupa’ya demiryolu-karayolu kombinasyonu ile ulaştırıyor.

banner114
LOJİSTİK 21.04.2020, 17:53 21.04.2020, 18:00 Taşıma Dünyası
İntermodal taşımalarını 5 kat artırdı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sınır kapılarında, gümrüklerde ve transit ülke geçişlerinde yaşanan yavaşlamalar uluslararası karayolu taşımalarını da etkilendi. Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında lojistik hizmetleri sunan ISD Logistics bu süreçte intermodal taşımalarını 5 kat artırarak, ihracatçıları Avrupa’ya demiryolu-karayolu kombinasyonu ile ulaştırıyor.Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, uluslararası ticareti de olumsuz etkiledi. Birçok Avrupa ülkesi, kendi sınırlarından geçen sürücülere karantina zorunluluğu getirdi. Taşıma operasyonlarınısorunsuz sürdürmek isteyen lojistik şirketleri deintermodaltaşıma türlerine yoğunlaştı.
Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında lojistik hizmetleri sunan ISD Logistics,Koronavirüs salgını öncesinde yoğun olarak gerçekleştirdiği karayolu taşımalarını bu süreçte yarıya düşürerek, intermodal taşımalarını 5 kat artırdı.Ticaretin aksamaması gerekiyor


Bu dönemde ticaretin aksamamasının daha da önemli olduğuna dikkat çeken ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça, “Özellikle gıda ürünleri ve temizlik/hijyen ürünlerinin hammaddeleri olan kimyasal ürünlerin zamanında yerine ulaşması gerekiyor. Ancak hâlihazırda sürücülerin sınır kapılarında 14gün karantinaya alınması, karayolu taşımalarını yavaşlatıyor” diye konuştu.Avrupa’ya İntermodal ile ulaşıyor


İntermodalintoplam taşımalarının %35'ini oluşturduğunu söyleyen Yalça, “Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalışıyoruz. Bu sayede ticaret aksamıyor.” ifadelerini kullandı. Bu dönemde teslim sürelerinin daha da önemli hale geldiğini belirten Yalça, intermodal taşımacılığın yapısı gereği daha ön görülebilir termin süreleri verebildiklerini aktardı.
ISD Logistics olarak Koronavirüs kapsamında tüm önlemleri aldıklarını dile getiren Yalça, hem çalıştıkları lokal sürücüler hem de yönetim ekipleriyle tüm operasyonları sağlıklı bir şekilde yürütebildiklerini sözlerine ekledi.
 

Yorumlar (0)
banner92
19
hafif yağmur