banner69

Kumartaşlı Gıda’nın 10 Schmitz semi treyler yatırımı

Kumartaşlı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kumartaşlı, “Tüketicilerimize her zaman en iyi sunmak istediğimiz için kendi yatırımımızda sektöründe en iyisi olduğunu düşündüğümüz Schmitz Cargobull'a karar verdik” dedi. Kumartaşlı Gıda Lojistik Müdürü Fahrettin Kara, “Risk almadık, Schmitz Cargobull aldık” dedi.

banner114
LOJİSTİK 06.04.2018, 15:59 06.04.2018, 16:14 Taşıma Dünyası
Kumartaşlı Gıda’nın 10 Schmitz semi treyler yatırımı

Temelleri 1970 senesinde atılan Afyon merkezli Kumartaşlı Gıda firması kendi filosunu kurmaya karar verdi. Firma bu kararının ardından Schmitz Cargobull'dan 10 adet frigorifik semi-treyler alımı gerçekleştirdi.

Günlük 1 milyon 500 binin üzerinde yumurta üretimi ile sektörünün öncü firmaları arasında bulunan Kumartaşlı Gıda, 2002 yılından bu yana yaptığı teknolojik yatırımlarla müşterilerine en iyi sunmayı amaçlarken, her geçen gün de yurt içinde ve ihracatta adından daha fazla söz ettiriyor.

En iyisini tercih ettik
Teslimat töreninde söz alan Kumartaşlı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kumartaşlı " Firmamız özellikle son 15 senedir yaptığı yatırımlarla işini her geçen gün çağın gereksinimlerine uygun hale getiriyor ve iş hacmini de sürekli artırıyor. Şu an itibariyle günlük yumurta üretimimiz 1.500.000 adedin üzerinde olup kendi tesislerimizde en hijyenik şartlarda paketlemesi yapılıyor. Bugüne kadar ürünlerimizin son kullanıcıya ulaşmasını çalıştığımız firmalar kanalıyla sağladık. Fakat 2017 senesinin sonunda aldığımız kararla ürünlerimizi kendi araçlarımızla taşıma kararı aldık. Bunun altındaki ana neden ise yumurtamızın üretimden son kullanıcıya satışa sunulana kadar kendi kontrolümüz altında olmasını istememiz. Tüketicilerimize her zaman en iyi sunmak istediğimiz için kendi yatırımımızda sektöründe en iyisi olduğunu düşündüğümüz Schmitz Cargobull'a karar verdik. İş birliklerinden dolayı kendilerine de teşekkür ederiz." dedi.

Risk almadık, Schmitz Cargobul tercih ettik
Kumartaşlı Gıda Lojistik Müdürü Fahrettin Kara ise, "Schmitz Cargobull taşımacılık sektöründe herkesin bildiği ve kalitesine yüzde 100 güvendiği markaların başında geliyor. Daha önceki tecrübelerimiz sayesinde biz de Schmitz Cargobull ile tanışmıştık. Malumunuz gıda sektöründe yer alıyoruz. Filomuzu yeni kurduğumuz bu noktada risk almayarak yatırımımızda Schmitz Cargobull'u tercih ettik. Dusseldorf palet tipine uygun çift katlı 10 adet frigorifik semi-treyler ile taşıma faaliyetlerimize başladık. Umarım işbirliğimizi uzun yıllar sürdürürüz" dedi.Kullanıcılar artık kaliteye daha fazla önem veriyor
Teslimat töreninde konuşan Schmitz Cargobull Satış Müdürü Cenk Demir şunları söyledi : 2016 yılı Temmuz ayından bu yana Türkiye'de yeni bir yapılanmaya gittik. O günden bugüne de çok yol kat ettik ve her geçen gün ivmemizi arttırıyoruz. Bu çalışmaların sonucunda 2017 yılını frigorifik semi-treyler pazarında pazar lideri olarak kapattık. Kullanıcılarımızın bildiği, alıştığı Schmitz Cargobull kalitesi artık daha geniş kitlelere yayılıyor. Gıda taşımacılığı en hassas taşıma tiplerinden biri olduğu için ülkemizdeki kullanıcılar da artık kaliteye daha fazla önem veriyor. Amacımız bugüne kadar iş birliği yaptığımız veya kimi nedenlerle yapamadığımız tüm müşterilerle en kısa sürede Schmitz'i tanıştırmak. Isı kontrollü yüklerini güvenle taşımalarını sağlamak."

Yorumlar (0)
banner116
33
açık
banner119