banner91

banner115

banner92

Mars Logistics, 200 Iveco Stralis aldı

Mars Logistics ile yapılan anlaşma, Iveco Türkiye’nin 2008’deki kuruluşundan bu yana imzalanan en büyük anlaşma.

banner114
LOJİSTİK 13.05.2015, 17:48 13.05.2015, 18:04 Taşıma Dünyası
Mars Logistics, 200 Iveco Stralis aldı
banner100
Iveco yetkili satıcısı Iveco Otomotiv, ülkenin önemli uluslararası lojistik şirketlerinden biri olan Mars Logistics’e 200 adet Stralis Hi-Road teslimine Istanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen bir tören ile başladı. 

Zorlu bir ön seçim sürecinde güçlü rakipler arasından seçilen Stralis Hi-Road, 460 beygir gücünde Euro 5 EEV kriterlerine uygun FPT Endüstriyel yapımı bir motora sahip. Lojistik şirketinin seçiminde Stralis’in yüksek standarttaki özellikleri, performansı ve karşılaştırılan araçlara göre düşük yakıt tüketimiyle 3 yıl / 300.000 kilometrelik bakım onarım sözleşmesi etkili oldu.

Mars Logistics, kara, hava, deniz ve demiryolu nakliyesi, fuar ve etkinlik lojistiği, proje taşımacılığı, gümrükleme, sigorta, depolama ve diğer tüm lojistik hizmetlerinin kusursuz olarak sunulduğu, sektöre sayısız yenilikler getirmiş olan kurumsal bir lojistik firmasıdır. 

Mars Logistics şu an Avrupa çapında hizmet sunan, toplam 1820 ünitelik özmal araç filosunda 460 çekiciye sahip. Şirket, Stralis Hi-Road’un kalitesi karşısında marka değişikliğine giderek tercihini Iveco’dan yana kullandı. 2014 Haziran ayında beş adet Stralis AT 460 alan Mars Logistics, testlerdeki yüksek performansını sebebiyle Stralis’i seçmeye karar verdi.

Bu önemli anlaşma Stralis Hi-Road’un Haziran 2013’te pazara girişinin ardından kazandığı başarıyı yansıtıyor. Bu çekicilerin en önemli avantajı düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım giderinin yanı sıra yüksek verimlilik ve yüksek ikinci el değeri sunarak Toplam İşletme Maliyetinde belirgin bir düşüş sağlaması. Baştan aşağı yeniden tasarlanan kabin, ergonomi ve konforda yeni standartlar belirliyor. Ayrıca önceki modellere göre oldukça sessiz ve bu şekilde uzun yollarda oluşan yorgunluğu azaltıyor. Stralis Hi-Road’u öne çıkaran bu özellikler onun 2013 Yılın Kamyonu ödülü almasını sağladı.
banner97
 
Törende bir konuşma yapan Iveco Otomotiv genel müdürü Ömer Bursalıoğlu şunları söyledi;”Bu başarı, Iveco’nun büyük filo pazarına girme ve daha güçlü bir oyuncu olma stratejisi için de bir kilometre taşı. Bu amaçla şirket, marka değerini göstermek, hafif ve orta segmentte elde edilen nüfuzu ağır segmente ulaştırmak için girişken bir yaklaşım benimsedi”.

Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu ise şunları söyledi:

Mars Logistics olarak filomuzu büyütürken her zaman Iveco Otomotiv gibi sektörün en iyileri ile çalıştık. Iveco markasının sunduğu yüksek teknolojiyle donatılmış araçların filomuza değer katacağına ve kusursuz hizmet kalitemizi yükselteceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de ihtiyaçlarımız doğrultusunda filo yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz.”

Iveco Türkiye Genel Müdürü Maurizio Manera, Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu’na bir plaket sundu.

Teslim törenine Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, Alper Bilgili (Genel Müdür - Filo Yönetimi), Ali Tulgar (Genel Müdür - Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı), Şevket Erkan Şar (Satınalma ve İdari İşler Müdürü) ve Kader Özal (Kurumsal İletişim Yönetmeni) katılırken, Iveco Türkiye’den Yönetim Kurulu Üyesi Maurizio Manera, Pazarlama ve Ürün’den sorumlu Gnel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er katıldılar.

Iveco Türkiye, kuruluşundan bu yana, hızlıca sadakat kazanarak, düzenli büyüme ile ülkenin kamyon ve ticarî araç konusundaki büyük oyuncularının arasına katıldı. Ayrıca dağıtım ağını da geliştirerek, bölgede yüksek kalitede satış ve satış sonrası hizmetleri sağlamak için 31 satış, 53 servis noktasına ulaştı.
Yorumlar (0)
banner92
10
açık