banner69

Mercedes-Benz Türk’ten 150 araçlık teslimat

Çiftay İnşaat satın aldığı Mercedes-Benz Arocs, Actros ve Atego’dan oluşan 150 aracı filosuna kattı. Araçlar şirketin Erzincan ve Kayseri’de bulunan maden ocaklarında kullanılacak.

banner114
LOJİSTİK 20.09.2018, 16:02 20.09.2018, 16:10 Taşıma Dünyası
Mercedes-Benz Türk’ten 150 araçlık teslimat

Mercedes-Benz Türk, Çiftay İnşaat ile filo teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Ankara merkezli şirket, madencilik, enerji, turizm ve petrol alanlarında hizmet veriyor. Çiftay İnşaat’ın satın aldığı büyük bölümü Aksaray Kamyon Fabrikası üretimi olan 150 adetlik Arocs 4145 K, Arocs 3342 K, Arocs 4142 B, Actros 1845 LS, Actros 1842 LS ve Atego 2124 C aracın teslimatına yönelik bir tören düzenlendi. Teslimat törenine Çiftay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Aydın, Genel Müdürü Gülant Candaş ve Makine & Satın Alma Müdürü Namık Özcan, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Satış Operasyonları Grup Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Onbulak, Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Genel Müdürü Turan Dik, katıldı.İş ortaklığı bizleri gururlandırıyor
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Çiftay İnşaat ile olan iş ortaklıklarının uzun yıllara dayandığını belirterek, “Sektördeki tecrübesi, saygınlığı, prensipleri ve müşteri memnuniyeti ile adından söz ettiren Çiftay İnşaat, araçlarının değişim zamanı geldiğinde yine Mercedes-Benz markasını tercih ederek araçlarımızdan duyduğu memnuniyetin altını çizdi. Uzun zamandır süre gelen iş ortaklığımız bizleri son derece gururlandırıyor. Markaya teslim ettiğimiz 150 adet araçtan bahsetmek gerekirse; Atego araçlarımız şehir içi ve kısa mesafe taşımacılığında ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. 2010 yılından itibaren Aksaray Kamyon Fabrikamızda üretip hem yurt içinde kullanılan hem de yurt dışına ihraç ettiğimiz Actros araçlarımız ise hem yol performansı hem de ticari performansıyla dikkat çekiyor. Yine Aksaray Kamyon Fabrikamızda 2016 yılı başında üretmeye başladığımız Arocs kamyon ve çekicilerimiz ise inşaat sektörünün öne çıkan yıldızlarından. Çiftay İnşaat’la iş ortaklığımızın önümüzdeki dönemlerde artarak devam etmesini diliyoruz. 150 adetlik bu teslimatta emeği geçen tüm ekibime, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv’e ve kredilendirilmesinde emeği geçen Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e ayrıca teşekkürlerimi sunarım” dedi.Mercedes pazarda fark yaratıyor
Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül ise, “Has Otomotiv olarak, Çiftay İnşaat’ın araç yenileme süreçlerinde yine Mercedes-Benz Türk’ü tercih etmeleri sebebiyle ve 150 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için son derece mutluyuz. Mercedes-Benz Arocs, Actros ve Atego araçlarımız müşterisine sadece kalite, düşük yakıt ekonomisi değil; aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. Bunlara ek olarak, sunulan servis ve hizmet imkânlarıyla da Mercedes-Benz yıldızlı ticari araçların pazarda fark yarattığı şüphesiz. Yeni araçlarının Çiftay İnşaat’a hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Mercedes ile ortak paydalarda buluşuyoruz
Çiftay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Aydın ise yaptığı konuşmada, “İlk olarak gösterdikleri ilgi için Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv İzmir Şube’ye ve sağlamış oldukları destek ve kredi imkânları için Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim. Çiftay İnşaat olarak, 1963 yılında istihraç, hafriyat ve dekupaj faaliyetleri ile maden ocakları işletmeciliğine giriş yapmış olup; bugün maden, inşaat, turizm, petrol ve enerji sektörlerinde hizmet veriyoruz. Misyonlarımız arasında çevreye duyarlı olmak, müşteri memnuniyetini daima önceliklerimiz arasında tutmak, bulunduğumuz sektörlerdeki teknolojik gelişmeleri takip etmek ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini daima korumak bulunuyor. Aslında tam da bu noktalarda Mercedes-Benz Türk’le ortak paydada buluşuyoruz. Mercedes-Benz araçların yakıt ekonomisinde avantajlı olmaları, düşük emisyon değerleri sunmaları, standart olarak sunulan güvenlik donanımlarıyla fark yaratmaları ve zorlu şartlarda tüm taleplerimizi karşılayacak nitelikte güce sahip olmaları ile markanın satış esnasında ve sonrasında sunduğu müşteri hizmetleri sebebiyle araçlarımızı yenileme dönemimiz geldiğinde ilk tercihimiz yine Mercedes-Benz Türk’ten yana oldu. Araç parkımızın neredeyse tamamının Mercedes-Benz marka araçların oluşturuyor olması aslında tüm bunları özetler nitelikte” dedi.

Teslim edilen Arocs 4145 K, Arocs 3342 K, Arocs 4142 B, Actros 1845 LS, Actros 1842 LS ve Atego 2124 C araçlar ile birlikte Çiftay İnşaat’ın araç parkının tamamına yakınını Mercedes-Benz araçlar oluşturuyor.

Yorumlar (0)
banner116
28
açık
banner119