banner92

Parsiyel taşımacılık talebi arttı

Türkiye’de ihracatçı ve ithalatçı firma sayısındaki yükseliş, lojistikte parça başı (parsiyel) yük taşımacılığı taleplerini de artırıyor. Ocak-eylül aylarında ihracatçı firma sayısı yaklaşık yüzde 16 artarken ithalatçı firma sayısı 3 katını aştı. Birçok Avrupa ülkesine haftanın her günü parsiyel seferler düzenleyen ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça,“Parsiyel taşımacılık, düşük yoğunluktaki yükler için oldukça cazip bir seçenek. Biz de çözüm ortaklarımıza hız, güvenlik ve maliyet avantajlarını bir arada sunuyoruz.” dedi.

banner114
LOJİSTİK 17.11.2021, 10:07 17.11.2021, 10:13 Erkan YILMAZ
Parsiyel taşımacılık talebi arttı

Pandemi sonrası normalleşme sürecinde dünya genelinde dış ticaret hacmi yükseliyor. Türkiye’nin ihracatı rekor üstüne rekor kırarken iç piyasadaki canlanma da ithalata yansıyor. TÜİK verilerine göre ocak-eylül aylarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla ihracatçı firma sayısı yüzde 16’lık artışla 90 bin 604 oldu. İthalatçı firma sayısı da 226 bin 176 ile 3,4 katına çıkınca parça başı (parsiyel) yük taşımacılığına ilgi arttı.

“Hız, güvenlik ve maliyet avantajlarını bir arada sunuyoruz”

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında haftanın her günüparsiyelseferler düzenleyen ISD Logistics, artan talep karşısında ithalatçılara ve ihracatçılara firmaya özel çözümler de sunuyor.ISD Logistics CEO’su Korkut Koray Yalça, parsiyel taşımacılığın, düşük yoğunluktaki yükler için oldukça cazip bir lojistik seçeneği olarak öne çıktığını belirtti. “Biz de parsiyel taşımacılıkta çözüm ortaklarımıza hız, güvenlik ve maliyet avantajlarını bir arada sunuyoruz.” diyen Yalça, bu taşıma türünde, teslimat noktaları aynı rotadaki birden fazla müşterinin yükünü aynı araçla taşıdıklarını aktardı.

“Her sektör için özel tasarlanmış araçlarla çalışıyoruz”

Yalça, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerinparsiyel taşımacılığıdaha çok tercih ettiklerini vurguladı. Böylece düşük yoğunluktaki yükler için büyük araç maliyetlerinin önüne geçildiğine dikkati çeken Yalça, şunları da kaydetti: “Otomotivyedek parça, kimya, tekstil, gıda, ilaç - kozmetik veelektronik başta olmak üzere birçok sektör için özel tasarlanmış araçlarımızla kapıdan kapıya teslimat yapabiliyoruz.Yüklerin araca yüklenişi ve indirilişi sırasında olası maddi zararların önüne geçiyoruz.Karayolunun yanı sıra deniz, demirve havayolunda da parsiyel hizmeti veriyoruz.”

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
22
açık