banner92

TREDER’in 24’üncü üyesi Adakon Treyler oldu.

banner113

Treyler Sanayicileri Derneği’ne (TREDER) katılımlar devam ediyor. TREDER’in 24’üncü üyesi Adakon Treyler Servis ve Proje Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti oldu. TREDER’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Adakon Treyler Genel Müdürü Yasin Sakarya, sektöre hizmet etmek adına TREDER Ailesine katılmak istediklerini anlattı. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, TREDER’e olan ilginin arttığını, yakın zamanda yeni katılacak üyelerle birlikte çok daha güçlü bir dernek olacaklarını vurguladı.

LOJİSTİK 06.11.2020, 16:55 Erkan YILMAZ
TREDER’in 24’üncü üyesi Adakon Treyler oldu.
banner100

Adana’da hizmet veren Adakon Treyler, damperli treyler, sal treyler, araç üstü kova, silobas, tenteli treyler, lowbed, tarım römörku ve özel amaçlı taşıyıcı üretimi gerçekleştiriyor. Treyler sektörünün yükselen firmalarından biri olduklarını anlatan Adakon Treyler Genel Müdürü Yasin Sakarya, TREDER’i yakından takip ettiklerini ve derneğin sektöre çok güzel hizmetlerinin bulunduğunu söyledi.

2013 yılında Adana Seyhan’da kuruldu

2013 yılında Adana merkez Seyhan ilçesinde faaliyete başladıklarını belirten Adakon Treyler Genel Müdürü Yasin Sakarya, “2013 yılında Adana Merkez Seyhan ilçesinde 300 metrekare bir işyerinde tadilat ve tamirat amaçlı kurulan Adakon Treyler 3 yıl gibi kısa bir sürede tüm alt yapı, mühendislik ve yetki belgelerini tamamlayarak 2015 yılında ilk yarı römork imalatını gerçekleştirdi. Yasin Sakarya ve İbrahim Çebiç ortaklığıyla kurulan Adakon, ismini de Adana (Yasin Sakarya) ve Konya (İbrahim Çebiç) illerinin ilk üç harfinden alıyor” dedi.

2021’de yıllık 240 treyler üretim kapasitesi

banner97
Yıllık 250 treyler üretim kapasitesine doğru ilerlediklerinin bilgisine veren Sakarya, “Proje ve imalat kalitesini ön planda tutarak 2021 yılına 20 bin metrekare alana sahip bir fabrikada, yıllık 250 adet treyler üretim kapasitesine çıkıp, büyük bir başarıya imza atarak ilerliyor. Gerek hafifliği gerekse malzeme kalitesinden dolayı yurtiçi pazarında, kullanıcıların beğenisini kazanmış, sektörün parlayan yıldızı oldu” dedi.

En çok önem verdiğimiz konu tonaj problemi

“Nakliye ve lojistik alanında her daim önem arz eden tonaj problemi Adakon Treyler’in önem verdiği konuların en başında geliyor” açıklamasını yapan Yasin Sakarya şunları söyledi:

Kapaklı damper ürün gamında sektörün en hafif damperli treylerini, yüksek tonaj garantisi ile yapmayı başararak, ülkemizin zor ekonomik çalışma şartlarında gece gündüz demeden çalışan nakliyecilerimize derin bir nefes aldırdık. Yakıttan sağladığı tasarruf ve nizami kurallar içerisinde daha fazla yük yükletme özelliği sayesinde bir nebze de olsa kazançlarına katkıda bulunuyoruz.

Mevcut makine parkurunu yenilemek istiyoruz

Bundan sonraki hedeflerinin robotik kodlama ve robot kolları teknolojisi mevcut makine parkurunu hem nitelik hem de nicelik olarak yenilemek olduğunu belirten Yasin Sakarya, Adakon Treyler ailesi olarak bundan sonraki hedefimiz 2021 yılı itibari ile robotik kodlama ve robot kolları teknolojisi ile , mevcut makine parkurunu hem nitelik hem de nicelik bakımından yenileyerek imalat kalitesini azami seviyeye çıkarmak, böylelikle kendini rakip gören ve kendiyle yarışan bir firma mantığında çok daha hafif ve çok daha dayanıklı ürünler üretmek olacaktır .Bu gelişmeler paralelinde yurt içi pazarında belirli bir payı aldıktan sonra yurtdışında kendini göstermek dış piyasada da markalaşmak, her imalatçının olduğu gibi bizim de hedeflerimiz arasında olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
15
parçalı az bulutlu