LİKİTDER’in Yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Likit ve dökme ürünleri taşıyan lider firmaların bir araya gelmesi ile oluşan ve geçtiğimiz aylarda basına tanıtılan LİKİTDER’in (Likit ve Dökme Ürün Taşımacılar Derneği) gerçekleştirilen ilk Genel Kurulu ile yeni dönem yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi. LİKİTDER, yeni yönetim kurulu üyeleri ile, sektördeki etkinliğini daha da güçlendirmeyi ve bu misyonu ileriye taşımayı hedefliyor.

banner114
MESLEK KRL 26.04.2024, 16:10 Erkan YILMAZ
LİKİTDER’in Yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Lojistik sektöründe faaliyet göstermekte olan ve ticari hizmet niteliğinde dökme, likit ürünleri, kara yolu tankeri ve/veya tank konteyner ile taşıma hizmeti üreten şirketleri bir araya getirerek, sektörel konularda görüş alışverişinde bulunmak, iş süreçlerini geliştirmek, araştırma çalışmaları düzenlemek ve uluslararası sektörel iletişimleri güçlendirmek misyonuyla kurulan LİKİTDER’in yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin belirlendiği ilk Genel Kurulu 25 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşti.

Derneğin amaçları ve kuruluğu günden bugüne neler yaptıkları hakkında kısa bir sunumun hemen ardından toplantıda kısa ve orta vadeli hedeflere değinilerek, yeni başarılara imza atmak için kararlılıkla çalışılacağı vurgulandı.

LİKİTDER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tetik başkanlığındaki yeni yönetim kurulu asil üyeleri şu şekilde sıralandı; Ekin Tırman, Ayşe Ünal, Zafer Aşık, Muhammet Çil, Banu Arslan ve Reyhan Ekşi. Denetim kurulu yeni asil üyeleri ise; Metin Kaya, Ömer Dede, Ersin Altınel olarak belirlendi. Yeni yönetim kurulu ile birlikte sektörel gelişime katkıda bulunmayı sürdüreceklerinin altını çizen LİKİTDER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tetik: “Sektörün sorunlarını tartışmak, çıkacak mevzuatlara katkıda bulunmak, eğitimler düzenlemek ve standartlar oluşturmak amacı ile yola çıktık. Vizyonel bir dernek olmak adına sürdürülebilirlik, çevre koruma ve ekolojik dengenin devamlılığı konulu çalışmalarda bulunmak bizler için çok önemli. Mayıs ayının ikinci yarısında

Likit Dökme Taşımacılar ve Terminaller Ortak Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı bir çalıştay düzenleyeceğiz. Paydaş dernek, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu üst düzey bürokrasi ziyaretlerimiz hızlı bir şekilde devam edecek. Bu ziyaretler ile iş birliği projeleri üreteceğiz. Bunun yanı sıra üye sayımızı arttırmaya ve yıl sonuna kadar minimum 40 resmi üyeye ulaşmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153