banner92

UKAT Genel Kurulu Yapıldı

Uluslararası Karayolu ile Yük Taşımacıları ve Acente Sahipleri Derneği (UKAT) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. İş insanı Ayhan Turan başkanlığındaki yönetim, ikinci kez seçilerek güven tazeledi. Turan, genel kuruldan aldıkları yetkiyle meslekteki sorunların çözümü için aralıksız çalışacaklarını ifade etti.

banner114
MESLEK KRL 12.07.2021, 13:24 Erkan YILMAZ
UKAT Genel Kurulu Yapıldı

(UKAT) genel kurulu Konak Best Western Hotel’de gerçekleştirildi. UKAT Başkanı Ayhan Turan “Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını ile baş etmeye çalışıyoruz. Birçok sektör kısmen ya da tamamen kapanmasına karşın ulaştırma sektörü, hem yurt içi hem de yurt dışı taşımalarına fedakarca devam etti. Çok riskli ülkelere mal ve hizmet taşıyan arkadaşlarımız oldu. Gayretle çalışan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu süreçte sektörde maalesef çok değerli iş insanlarını ve yol arkadaşlarımız olan şoförlerimizi kaybettik. Onları rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Yeniden aday olan Ayhan Turan, genel kurulda yeniden başkanlığa seçildi. Seçim sonrası tebrikleri kabul eden UKAT Başkanı Ayhan Turan, sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Turan, “Dernek olarak üyelerimizin vize taleplerini elimizden geldiğince ve konsoloslukların tanıdığı imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz. Salgın sürecinde maalesef vize konularında çok ciddi sorunlar ve aksaklıklar yaşadık. Buna rağmen elimizden geldiğince vize başvuruları yapmaya çalıştık. Bir diğer önemli konumuz ise biliyorsunuz uzun yıllardır gümrüklü saha statüsünde tır parkı işletmeciliği yapıyoruz. Parkın zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ihtiyaç ve sorunları oluyor, bunların giderilmesi konusunda azami özen gösteriyoruz. Yeni dönem, derneğimize ve camiamıza hayırlı olsun” dedi.

1990 yılında faaliyetlerine başlayan UKAT, Ege Bölgesi’nde bulunan karayolu taşımacıları ve acentecilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirmek, vize, geçiş belgeleri, gümrük problemleri vb. çözülmesi, meslektaşlar arası haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kuruldu.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
28
parçalı az bulutlu