banner91

banner115

banner92

Otobüsçüler TOFED iftarında

Geniş katılımlı iftarda yapılan konuşmalarda “şehirlerarası otobüslerin engelli erişimine uyumdan muaf tutulması” istendi.

banner114
TOF 22.07.2013, 15:21 03.06.2014, 11:58
Otobüsçüler TOFED iftarında
banner100
19 Temmuz Cuma akşamı Bayrampaşa’daki Titanic Otel’de düzenlenen iftar yemeğine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, TTDER Genel Başkanı Sümer Yığcı, Ulusoy-Varan Genel Müdürü İmran Okumuş, Metro Holding CEO’su Ertan Çakır, Genel Müdür Umut Kahraman, Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Anadolu Isuzu Pazarlama ve Satış Direktörü Fatih Tamay, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, ZF Türk Genel Müdürü Ali Oruç, Temsa Bölge Satış Yöneticisi Baybars Dağ, Anoto Satış Müdürü Şafak Kıyar, MAPAR Otobüs Satış Yöneticileri Akın Bal, Savaş Sarıkaya  ile çok sayıda firma sahibi katıldı.  

İftar yemeğinde konuşan TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan,  “Önümüzdeki 5 yılda bütün otobüslerin engellilerin ulaşacağı şekilde yapılabilmesi çok zor ve büyük maliyetli. Bunu konuşacağız” diye konuştu.
banner97

TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, “Şehir içinde araçların engelliye dönüşümü mümkün olabilir ama şehir içinde bunu imkansız görüyorum. Şehirlerarasında bizde turizm ile beraber 40 bin otobüs var. 2 koltuğu feda ettiğiniz zaman 80 bin koltuk günde kaybınız var” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Talat Aydın ise otobüsçülük sektörünün geçen yıla oranla sektörün araçların niteliği ile firmaların kurumsal boyutu ile daha iyiye gittiğini dile getiren Aydın, doluluk oranlarının da arttığını vurguladı. Aydın yaşanan güncel sorunlar konusunda sektörün her zaman yanında olacaklarını belirterek, “El birliği ile çalışarak ortak akıl ile yol alarak sorunlarınızı hafifletmek, tamamen çözmek için, çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. 

İftar yemeğinin sponsorluğunu Mercedes-Benz Türk, Anadolu Isuzu, Otokar ve Gaziantep Motorlu Araçlar yaptı. ■
Yorumlar (0)
banner92
banner116
17
açık