banner91

banner115

banner92

TOF Genel Kurulu 28 Nisan’da

Tüm Otobüsçüler Federasyonu, Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. 28 Nisan 2015 tarihinde Genel Kurul yapılmasına karar verdi.

banner114
TOF 08.04.2015, 10:24 08.04.2015, 10:31 Taşıma Dünyası
TOF Genel Kurulu 28 Nisan’da
banner100

TOF binasında gerçekleşen toplantıya TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, Başkan Yardımcıları Ahmet Sümer Yığcı, Tahsin Yücefer, İbrahim Arttırdı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Öksüz, Nusret Ertürk, Halil Baylam, Erhan Özkılıç, Şevket Ak ile Denetim Kurulu Başkanı Kenan Çolak ve Denetim Kurulu üyesi Yusuf Erdoğan katıldı. TOF Genel Kurulunun 28 Nisan Salı günü yapılması kararlaştırıldı. 


Yönetim Kurulu toplantısında şehirlerarası otobüs firmalarının karşılaştığı sorunlar ele alındı. Dijital takograf konusu, gümrük kapıları geçişlerinde yaşanan sorunlar, ve otobüsçünün telif sorunu görüşüldü.

Sorunlarla boğuşuyoruz 

TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, şehirlerarası otobüs firmalarının sorunlarla boğuştuğunu söyledi. Ulaştırma Bakanlığı’nın karayolu yolcu taşımacılığındaki firmaları sorunları ile baş başa bıraktığını dile getiren Yıldırım, “Bakanlık, tarifeli sefer yapan firmaya, ‘otobüsünde yolcu olmasa da sefer yapacaksın’ diyor.  Tarifeli sefer yapmadığı zaman bin 800 TL ceza yazacağını, söylüyor. Diğer taraftan yüzde 25 doluluk oranına ulaşamazsan, sefer yapamazsın, diyor. Böyle sıkıntı olur mu” dedi. 

Uğraştırma, Engelleme ve Cezalandırma Bakanlığı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın karayolu taşımacıları için uğraştırma, engelleme, cezalandırma bakanlığı olduğunu vurgulayan Yıldırım şunları söyledi: “Karayolu taşımacılığı konusunda partinin siyasi düşüncesi çalışması ve programı şu; karayolu taşımacılığının önüne engel konacak, diğer taşıma sistemleri geliştirilecek, kaynak yaratılacak. Ben diyorum ki, Ulaştırma Bakanlığı, kamyoncu, otobüsçü için ‘uğraştırma, engelleme, cezalandırma’ bakanlığıdır. Ticaretin önüne engel konmaz. Oligarşik bürokrasi burada var işte. Engelleme diyoruz;  yüzde 25’i dolduramazsan çıkamazsın, kaçakçılık yapıyorsun diyor. Sen, kaçakçılık daire başkanı mısın? Cezalandırıyorsun; Benim bir otobüsümde 20 yolcunun biletine vatandaşlık numarası yazılmadığı gerekçesiyle, 18 bin TL’lik ceza yazıldı. Ben bu parayı kazanıyor muyum?” ■

banner97İbrahim Arttırdı,  Mustafa Yıldırım
Yorumlar (0)
banner92
banner116
15
açık