banner91

banner115

banner92

TOF ve TOFED konfederasyon çalışması

TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, sektörün sorunlarına daha hızlı çözüm bulabilmek adına yeni yapılanma süreci başlattıklarını ve konfederasyon kurulmasına yönelik çalışmaları hızlandırdıklarını belirtti.

banner114
TOF 11.11.2013, 15:37 03.06.2014, 11:58
TOF ve TOFED konfederasyon çalışması
banner100
TOF Merkezinde 6 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda, Genel Başkan Mustafa Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerine 5 Kasım Salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ile yaptıkları görüşmeyle ilgili bilgiler verdi: “Başkan Kadir Topbaş’a, sektörün en büyük maliyetlerinin şehiriçi servisler ve acentelerin oluşturduğunu ifade ettik. İstanbul’da 22 toplama merkezinin oluşturulması ile ortak servis düzenine geçmek istediğimizi; bunu da 2023 yılına kadar hayata geçirmek arzusunda olduğumuzu aktardık. 8 servis güzergahı ile bu sorunu çözmüş olacağız. Toplu taşıma ile entegrasyonu olacak. Yenikapı’da dolgu alanında turizm taşımacılarının için bir park oluşturulması isteğimize Başkan Topbaş destek verdi.

Yenikapı’da turizm taşımacılarının da rahatça dönüş yapabileceği bir trafik düzenlemesi yapılacak. Havaalanında Dünya Ticaret Merkezi’nin arkasında bulunan alanın kullanılabileceği ifade edildi. Altyapısı yapılmadığı takdirde İstanbul’a gelen turistlerin taşınamayacağını vurguladık. Önümüzdeki hafta Sayın Muzaffer Hacımustafaoğlu’nun katılımı ile geniş bir toplantı yapacağız. Otogarı 6 ay içinde toparlama sözünü verdik. Hazırladığımız geniş raporu Sayın Başkan Kadir Topbaş’a sunduk. Anadolu Otogarı ve Alibeyköy Terminali’nin işletimini istedik. Başkan Topbaş, öncelikle İstanbul Otogarı’nda yaşanan sorunların çözümü için çaba gösterilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. 2014 yılında Harem Otogarı mutlaka çözülecek ve inanıyorum ki Anadolu Otogarı en geç 2015’te açılacak.
banner97
UYFED kuruluyor 

TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, “TOF ve TOFED’in birleşmesi daha önce denendi. Biz konfederasyon olma konusunda çalışmalar başlattık. Otogarda 1000 m2’lik bir alan tahsis edilecek. IPRU Merkezi de burada olacak. Konfederasyonun kurulmasının ardından Ankara’da mutlaka bir şube oluşturmak istiyoruz. Profesyonel kadroların oluşturulması gerekiyor. TBMM komisyonlarıyla, bürokratlarla görüşebilecek, taleplerimizi anlatabilecek bir yapı kuracağız. Sektörün sigorta sorunlarına çözüm olacak bir proje geliştireceğiz” dedi.
Yıldırım, Konfederasyon için gerekli 3. federasyon olarak Uluslararası Yolcu Taşımacılar Federasyonu (UYFED) kurma çalışmasının başlatıldığını belirtti.
Yorumlar (0)
banner92
banner116
19
açık