banner91

banner115

banner92

Turizm Taşımacıları Derneği’nin (TTDER) Genel Kurulu yapıldı

TTDER'in 8’inci Olağan Genel Kurulu, üyelerinin katılımı ile yapıldı. Genel kurulda 82 oy ile Sümer Yığcı yeniden başkanlığa seçildi.

banner114
TTDER 06.03.2013, 13:23 03.06.2014, 12:01
Turizm Taşımacıları Derneği’nin (TTDER) Genel Kurulu yapıldı
banner100

Anadolu Isuzu’nun sponsorluğunda gerçekleşen genel kurula, TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, Genel Sekreter Nusret Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri, TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan, Genel Sekreter Mevlüt İlgin ve yönetim kurulu üyeleri, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Müdürü Efe Yazıcı, Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Müdürü Tufan Akdeniz ve Temsa Bölge Yöneticisi Baybars Dağ katıldı. 

Birlikte hareket etmeliyiz

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, turizm taşımacılarına yakışan bir genel kurul yaşandığını belirterek, “Turizm taşımacılarının her geçen gün daha da büyüyen, daha iyi işler yapan, bir anlayış ile yola devam edeceklerine inanıyorum” dedi. Sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “Mesleki sivil toplum örgütlerinin yapması gereken şey ilgili kurumlarını çalıştırmak. TOFED Başkanı ile sektöre fayda sağlayacak proje üretiyoruz; turizm taşımacılarının da 3 kişiyle temsil edildiği 6 yüksek istişare konseyi oluşturduk” dedi.

D2 belge sayısı azaltılmalı 

TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan ise, turizm taşımacılarının her geçen gün öneminin arttığını söyledi. D1 ve D2 belge sayıları hakkında bilgi veren Erdoğan, “Turizm taşımacılarının önemi artıyor. D1 belgeli firma sayısı 330’a düştü. Bu alanda da 7 bin 660 otobüs bulunuyor. D2 belgeli, 1316 firma var, 26 bin 518 otobüs bulunuyor. Bu ciddi bir haksız rekabet yaratıyor. D2 belge alımının zorlaştırılması gerektiğini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın’a önerdim. Talat Bey de böyle bir talep gelirse değerlendirebileceklerini söyledi” diye konuştu. 

banner97
Gidecek çok yolumuz var 

Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Müdürü Tufan Akdeniz de turizm taşımacılarıyla geliştirdikleri dostluğun iş ortaklığından daha önemli olduğunu söyledi ve Mercedes’in turizm alanında iyi bir noktada olmasını turizm taşımacılara borçlu olduğunu dile getirdi. Akdeniz, Mehmet Öksüz’ün ısrarları üzerine turizm taşımacılarına araç alımında yüzde 4 indirim sözü verdi. 

Kongre turizmi kazandıracak 

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, turizm taşımacılarının aktivitelerinde yanında olmaktan keyif aldıklarını,  turizm taşımacılarına her zaman destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. Tamay, kongre turizminin gelişmesinin İstanbul’a olduğu kadar taşımacılara da kazandıracağını söyledi. Tamay, otobüsçülerin birleşmesi gerektiğine de değinerek, çabaların başarıya ulaşacağına inandığını belirtti. ■

TTDER Yönetim Kurulu

Divan Başkanı Mustafa Yıldırım’ın ayrı ayrı oylamaya sunduğu faaliyet ve denetim raporları oy çokluğu ile kabul edildi. 

Yönetim Kurulu: Ahmet Sümer Yığcı, Mehmet Öksüz, Başar Ulusoy, Mehmet Katırcı, Hülya Ulusoy, Hüseyin Satır, Şevket Ak, Mümtaz Er, Uğur Uyanık, Selahattin Üstün, Fatih Çolak, Engin Başaran, Koray Yılmaz, Güray Buruk.

Denetim Kurulu: Sema Çubukçu, Serkan Temizsoy, Erol Alpay, Nurullah Demirgezer ve Taşkın Arık.


Yorumlar (0)
banner92
banner116
13
açık