banner91

banner92
banner69

Renault Trucks fabrikasına sanal tur

Renault Trucks, bir kamyonun nasıl üretildiğini merak edenleri üretim tesisinde sanal turlar ile ağırlamaya hazırlanıyor Şirketin kurumsal web sitesinde uzun yol taşımacılığı ve inşaat alanı için kamyon montajlarının yapıldığı Bourg-en-Bresse fabrikasında rehberli sanal turu sunuluyor. Bu tura, https://www.renault-trucks.com/en/about-renault-trucks/factory-tours Trucks kurumsal web sitesinden ücretsiz olarak katılınabiliyor.

OTOMOTİV 17.06.2021, 16:25 17.06.2021, 16:35 Erkan YILMAZ
Renault Trucks fabrikasına sanal tur

1894'ten bu yana Renault Trucks’ın genel merkezi ve fabrikaları, tüm orta ve ağır hizmet tipi kamyon ve çekicilerinin tasarlanıp üretildiği Fransa'da bulunuyor. Berliet'in varisi olan Renault Trucks, Fransa'da Lyon, Blainville-sur-Orne, Limoges ve Bourg-en-Bresse'deyer alan 4 ayrı üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Montaj hattında 360 derece tur

Bu tur, merak eden herkese bir kamyonun montajıyla ilgili farklı aşamaları interaktif olarak deneyimleme fırsatı veriyor. Ziyaretçiler, operatörlerin ergonomik araçlar ve cihazlar kullanarak manuel olarak çalıştığını izleyebilecekleri hareket halindeki hattın 360 derecelik görünümü ile etkileyici bir tura katılıyor. Her kamyon, müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretildiğinden benzersiz bir uzmanlık izleniyor.

Ziyaretçilere, bir kamyonun üretimindeki 13 önemli aşamanın her biri hakkında Fransızca veya İngilizce dil seçenekleriyle sesli anlatımlar yapılıyor. Üretim hattında çalışan operatörler ve teknisyenlerle yapılangörüşmeler dahil olmak üzere tesisi daha fazla incelemek için ek içerikler de bulunuyor.

Rakamlarla Bourg-en-Bresse fabrikası

- Bir kamyonun montajı, 4,5 saat sürer.

- Her 8 dakikada bir kamyon hattan çıkar.

- Bir kamyonu monte etmek için 3 kilometre hortum ve elektrik kablosu ve 6.500 vida gerekiyor.

- Bourg-en-Bresse tesisindeki montaj hattı, 500 metre uzunluğunda.

- 117 hektarlık alanda kurulu olan Bourg-en-Bresse tesisinde 1.350 kişi çalışıyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
10
açık