banner92

Anadolu Isuzu üç yeni modeli ile ilgi odağı oldu

Anadolu Isuzu, Busworld 2013 Fuarı’nda yeni 9 metre turizm otobüsü VISIGO ile 9,5 metre segmentindeki halk otobüsü CITIBUS ve CNG’li versiyonunun Avrupa lansmanını gerçekleştirdi.

banner114
PİYASA 28.10.2013, 14:10 28.10.2013, 14:17
Anadolu Isuzu üç yeni modeli ile ilgi odağı oldu
Anadolu Isuzu, Busworld 2013 Fuarı’nda tasarım harikası yeni 9 metre turizm otobüsü VISIGO ile 9,5 metre segmentindeki halk otobüsü CITIBUS ve CNG’li versiyonunun Avrupa lansmanını gerçekleştirdi.

Avrupa lansmanı yapılan üç aracın yanı sıra, dış ve iç dizaynı yenilenen NOVO serisi otobüsler de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  Fuarda sergilenen diğer modeller ise Turkuaz Engelli, Turkuaz VIP ve NOVOCITI oldu. 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, tasarımı ve üretimi Anadolu Isuzu Şekerpınar tesislerinde gerçekleştirilen otobüslerin tanıtımını yaparken, şirketin gelecekteki vizyonu hakkında da bilgi verdi. Tuğrul Arıkan Anadolu Isuzu’nun yeni vizyonunun, Ar-Ge yatırımlarını arttırmak suretiyle, ürün çeşitliliğini ve faaliyette bulunulan pazarları çoğaltmak olduğunu açıkladı.

Gelişen pazarlarda başarılı

Anadolu Isuzu’nun ana hedefinin Avrupa’da ve gelişen pazarlarda büyümek olduğunu söyleyen Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Doğru pazarlar için doğru ürün geliştirme üzerinde odaklanıyoruz. Sonuç için gerçekten umutluyum ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ilk olumlu sonuçları almaya başlayacağımıza inanıyorum. Yeni vizyonumuz, Batı’da daha iyi bir performans sergilememizi gerektiriyor. Hepimiz küresel bir oyuncunun öncelikle Avrupa pazarında başarılı olması gerektiğinin farkındayız. Öte yandan Anadolu Isuzu, gelişen pazarlarda da olağanüstü başarılı. Ar-Ge departmanı gelişen pazarların beklenti ve taleplerine yönelik uygun ürünler üretmek için sürekli çalışıyor. Kortrijk’de bu sene üç modelimizin Avrupa pazarına tanıtımını gerçekleştirdik: Citibus, Citibus CNG ve Visigo. Buna ek olarak test edilmiş ve onaylanmış Novo serisi otobüslerimiz de 2013 yılında yenilendi. Dolayısıyla, Novo ve Novo Ultra serimiz de sizleri yeni yüzüyle selamladı. 2014’te 9 metrelik turistik ve toplu taşıma araçları gibi yeni segmentleri hedefliyoruz” dedi. 

Geleceğin Otobüsü Projesi 

Anadolu Isuzu’nun İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile “Geleceğin Otobüsü Projesi”ne sponsor olduğunu ve Endüstri Mühendisliği fakültesinden yaklaşık 40 öğrencinin bu yarışmaya projeleri ile katıldığını belirten Genel Müdür Tuğrul Arıkan, “Yarışmayı kazanan ilk üç projeyi standımızda sergiledik. Bu üç model, geleceğin otobüsleri için genç yeteneklerin dikkate değer başarılarıdır. Gelecekteki kentlerin ulaşım ihtiyaçları için bize yeni ve taze fikirler, her zaman ilham veriyor. Anadolu Isuzu, toplu taşıma alanına yenilik ve yaratıcılık getirmek için her faaliyeti desteklemeye devam edecektir. Geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz” dedi. ■

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
21
açık