banner91

banner92
banner69

Bayraktarlar Merkon’dan Küçük Uluslararası Nakliyat’a 15 adet Actros çekici

Konya merkezli Küçük Uluslararası Nakliyat filosuna 15 adet Euro 6 motorlu Actros 1845 LS çekici kattı. Mercedes-Benz Türk bayii Bayraktarlar Merkon’un gerçekleştirdiği satış ile Küçük Uluslar arası Nakliyat’ın filosundaki araç sayısı 75 oldu.

PİYASA 07.01.2021, 13:53 07.01.2021, 14:14 Erkan YILMAZ
Bayraktarlar Merkon’dan Küçük Uluslararası Nakliyat’a 15 adet Actros çekici

1995 yılında Konya’da faaliyetlerine başlayan Küçük Uluslararası Nakliyat İç Anadolu bölgesinin en büyük araç filosuna sahip şirketleri arasında. Küçük Uluslararası Nakliyat Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye’de taşımalar gerçekleştiriyor. Filosundaki araçların tamamı Mercedes-Benz marka olan Küçük Uluslar arası Nakliyat yeni araç yatırımında tercihini yine Mercedes-Benz yönünde yaptı. 15 adet Acttros 1845 LS çekicileri Küçük Uluslar arası Nakliyat Avrupa operasyonlarında kullanacak.

Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayi Bayraktarlar Merkon’da 6 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayi Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol, Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız ve Küçük Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Küçük ve Serdar Küçük katıldı.

Mercedes-Benz ile uzun yıllara dayanan işbirliğimiz var

Araç tesliminde açıklamalarda bulunan Küçük Uluslarası Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Küçük “Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllara dayalı işbirliğimiz sonucu olarak bu alımda tercihimizi yine Mercedes-Benz’den yana yaptık. Yurtdışı nakliyatta kullanacağımız Actros çekicilerin düşük emisyona, yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olması ve markanın güvenilir olması bizim için çok önemli tercih nedenleri. Diğer önemli bir etken de Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması. Bu değerli işbirliği için Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon’a teşekkür ediyor, işbirliğimizin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Actros müşterimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol ise “Değerli bir iş ortağımız olan Küçük Uluslararası Nakliyat şirketine 15 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LS çekici teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz çekicileri yeni Euro 6 motorlarıyla yakıt ekonomisinde performansını daha da artırdı. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti ile Actros, müşterilerimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’deki 52.yılımızı kutladığımız bu önemli yılda Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon işbirliği ile her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Yeni araçların Küçük Uluslarası Nakliyat’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Actros 1845 LS motoru hem daha ekonomik hem %20 daha uzun ömürlü

Actros 1845 LS çekicisinde Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü yeni motor serisinden OM 471 motoru kullanılıyor. 12,8 litre hacme sahip 6 silindirli bu motor, 450 HP (330 kW) güç ve 2.100 Nmtork üretiyor. Euro 5 ile karşılaştırıldığında daha düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, %20 daha uzun ömür ve300 KW’lik güçlü motor freni ile öne çıkıyor.

Mercedes-Benz Türk tarafından 2008 yılında piyasaya sunulan 2010 yılından itibaren Aksaray Fabrikası’nda üretilip hem yurt içinde kullanılan hem yurt dışına ihraç edilen Actros, 2020 yılında makyajlandı ve yenilendi. Yeni Euro 6 motoru ve bununla uyumlu aktarma organlarıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Actros; aynı zamanda konfor, güvenlik ve sürüş dinamiği alanlarında ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Actros 1845 LS 4x2 çekici, geniş kabini, güçlü motoru ve ilave donanımlarıyla yolların vazgeçilmezi olmaya aday görünüyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
13
parçalı bulutlu