banner92

Bayraktarlar Merkon’dan Öz LiderTrans Uluslararası Lojistik’e 10 adet Mercedes-Benz Actros 1851 çekici

2003 yılında kurulan Mersin merkezli Öz LiderTrans Lojistik, tercihini Mercedes-Benz’den yana yaptı. Şirket, gerçekleşen teslimatla filosuna 10 adet Euro 6 motorlu Actros 1851 LS çekici kattı. 50 araçtan oluşan Öz LiderTrans Lojistik’in filosundaki Mercedes-Benz marka araç sayısı 35 oldu. Şirket satın aldığı 10 Actros 1851 çekicinin tamamını yurtdışı nakliye de kullanacak.

PİYASA 08.07.2021, 21:58 08.07.2021, 22:04 Erkan YILMAZ
Bayraktarlar Merkon’dan Öz LiderTrans Uluslararası Lojistik’e 10 adet Mercedes-Benz Actros 1851 çekici

Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası'nda gerçekleştirilen teslimat törenine Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız, Öz LiderTrans Uluslararası Lojstik Yönetim Kurulu Başkanı Baki Sumbat, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sumbat ve Mercedes-Benz Türk Aksaray Teknik Eğitim Uzmanı Halil Eryılmaz katıldı.

Actros çekiciler düşük yakıt tüketimine ve dayanıklı motora sahip

Öz LiderTrans Uluslararası Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baki Sumbat,“Uluslararası lojistik için yapmış olduğumuz yatırımımızda tercihimizi Mercedes-Benz’den yana yaptık. Yurtdışı nakliyatta kullanacağımız Actros çekicilerin düşük emisyona, yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olması ve markanın güvenilir olması bizim için çok önemli tercih nedenleri. Diğer önemli bir etken de Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması. Bu değerli işbirliği için Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon’a teşekkür ediyor, işbirliğimizin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

120 bin km’ye çıkan bakım aralığı ve yüzde 20 düşen bakım maliyeti

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız ise “Değerli bir iş ortağımız olan Öz Lider Trans Uluslararası Nakliyat şirketine 10 adet Mercedes-Benz Actros 1851 LS çekici teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 5 yıldır süren bu iş ortaklığımız büyüyerek devam ediyor ve daha uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum. Mercedes-Benz çekicileri yeni Euro 6 motorlarıyla yakıt ekonomisinde performansını daha da artırdı. 120 bin km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti ile Actros, müşterilerimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’deki 54.yılımızı kutladığımız bu önemli yılda Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon işbirliği ile her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Yeni araçların Öz LiderTrans’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Actros 1851 LS’in motoru hem daha ekonomik hem %20 daha uzun ömürlü

Actros 1851 LS çekicisinde Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü yeni motor serisinden OM 471 motoru kullanılıyor. 12,8 litre hacme sahip 6 silindirli bu motor, 510 HP (375 kW) güç ve 2.500 Nm tork üretiyor. Düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, %20 daha uzun ömür ve uzun bakım aralıkları sağlıyor. Actros 1851 LS park kliması, Gigaspace 2,5 m kabin genişliği, yeni nesil multimedya kokpit ve kablosuz telefon şarjı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Mercedes-Benz Türk tarafından 2008 yılında piyasaya sunulan 2010 yılından itibaren Aksaray Fabrikası’nda üretilip hem yurt içinde kullanılan hem yurt dışına ihraç edilen Actros, 2020 yılında makyajlandı ve yenilendi. Yeni Euro 6 motoru ve bununla uyumlu aktarma organlarıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Actros; aynı zamanda konfor, güvenlik ve sürüş dinamiği alanlarında ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Actros 1851 LS 4x2 çekici, geniş kabini, güçlü motoru ve ilave donanımlarıyla yolların vazgeçilmezi olmaya aday görünüyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
26
parçalı bulutlu