banner91

banner115

banner92

Mercedes 5440 kamyon, 298 otobüs sattı

Kamyon satışlarını ilk 3 ayda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında arttırarak hem kamyon sektörünün rekorunu, hem de kendi rekorunu kıran Mercedes-Benz Türk, aynı dönemde otobüs satışlarını da yüzde 10 oranında arttırarak 2015’in ilk çeyreğini zirvede kapattı.

banner114
PİYASA 12.04.2015, 15:06 13.04.2015, 15:41 Taşıma Dünyası
Mercedes 5440 kamyon, 298 otobüs sattı
banner100
Mercedes-Benz Türk 2015 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye’de ürettiği otobüs ve kamyonlarda yüksek satış rakamlarına ulaşarak pazar liderliğini korudu. İlk üç aylık kamyon satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında arttırarak toplam 5.440 adet kamyon ve çekici satışı gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk, hem sektörün rekorunu, hem de kendi rekorunu yenilemeyi başardı.  

48 yıldır şehirlerarası ve turizm otobüs pazarının da lideri olan Mercedes-Benz Türk, ilk çeyrekte otobüs ürün grubunda satışlarını yüzde 10 oranında artırarak toplam 205 adet otobüs satışı gerçekleştirdi ve pazardaki liderliğini korudu. 

Müşteri memnuniyeti ön planda 

Türkiye otomotiv sektörünü ve Mercedes-Benz Türk’ün ticari araç satışlarını değerlendiren Mercedes-Benz Türk AŞ Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, 2015’in ilk çeyreğinde de liderliklerini devam ettirdiklerini açıkladı: “Mercedes-Benz Türk olarak, Türkiye’de üretimini gerçekleştirdiğimiz kamyon ve otobüs satışlarımızda müşteri odaklı yaklaşımımız ile ilklere imza atmaya ve trend yaratmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize tek elden verdiğimiz birinci el satış, finansman, sigorta; TruckStore ve BusStore markaları altında ikinci el, takas, servis anlaşmaları ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor ve başarı çıtamızı her geçen gün daha da yükseltiyoruz.” 

Kamyon pazarı büyüdü 

Mercedes-Benz kamyon grubu, efsane Actros, Axor ve Atego satışlarıyla rekor kırmaya devam ediyor. 

İlk üç ayda 6 ton ve üzeri kamyon pazarının geçen yıla oranla yüzde 76 büyüme göstererek 10.650 adede yükseldiğini söyleyen Süer Sülün, “Bu olumlu tabloya pazarın yüzde 70’ini oluşturan çekici ve inşaat kamyonu segmentlerinin sırasıyla yüzde 88 ve yüzde 80 oranlarında büyümesinin etkisi büyük oldu.  Mercedes-Benz Türk olarak bu büyümeyi değerlendirerek, ilk çeyrekte satışlarımızı geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 66 oranında arttırdık, toplamda 5.440 adet kamyon ve çekici satışı gerçekleştirdik. Türkiye çapında kamyon satışı faaliyetlerini sürdüren 33 Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii ile işbirliği içerisinde olan şirketimiz, Mart sonuna kadar elde edilen 3.429 adet çekici, 1.140 adet inşaat kamyonu ve 871 adet de nakliye kamyonu satışı ile hem sektörün rekorunu, hem de kendi rekorunu yenilemeyi başardı” dedi.

İş dünyasının destekçisiyiz

Sülün, açıklamasına devamla, “Mercedes-Benz Türk olarak Actros, Axor ve Atego model kamyonları ile inşaat, madencilik, belediye hizmetleri, gıda, lojistik, akaryakıt gibi pek çok sektörde Türk iş dünyasının en büyük destekçisi konumundayız. 1986 yılından bu yana Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ürettiğimiz geniş kamyon ve çekici ürün gamımız sayesinde müşterilerimizin her ihtiyacını karşılayabiliyoruz. 
Mercedes-Benz kamyonları ilk alımda ve kullanım süresi boyunca kazandırırken, satarken de en karlı ürün olma özelliğine sahip ticari araçlar kategorilerinde zirvedeki konumunu yıllardır koruyor. Mercedes-Benz Türk olarak her zaman müşterimiz ile direkt temas ve işbirliği içerisindeyiz. Sektörün nabzını yakından takip ediyor; büyük müşteri özel aktiviteleri, şoför dinlenme köşeleri, kuru-pilav gibi saha aktiviteleriyle sektörün tüm temsilcilerini desteklemeye devam ediyoruz“ dedi.

banner97
Mercedes-Benz otobüsler 48 yıldır pazar lideri 

Şehirlerarası ve turizm otobüs pazarının 2015 yılı ilk çeyreği itibariyle, geçmiş beş yıllık pazar ortalamasının aynı dönemine kıyasla daha yüksek adetlerle kapandığının altını çizen Mercedes-Benz Türk AŞ Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, toplam otobüs pazarının ise 2014 yılının aynı dönemine oranla yüzde 74 seviyesinde artış göstererek 394 adet ile kapandığını belirtti. 

Şehirlerarası ve turizm otobüsünde yüzde 10 büyüme elde etti 

Sülün, 48 yıldır pazar lideri olan Mercedes-Benz Türk otobüs ürün grubunun, 2015 yılının ilk çeyreğinde de başarısını sürdürdüğünü vurgulayarak, “2015 yılının ilk çeyreğinde 62 adet Travego, 118 adet Tourismo ve 25 adet Setra olmak üzere toplamda 205 adet otobüs satışı gerçekleştirdik. Bu rakam ile 2014 yılının aynı dönemine göre satışlarımızı yüzde 10 oranında arttırmayı başardık ve büyüyerek genişleyen pazar içinde yine liderliğimizi koruduk. Türkiye şehiriçi otobüs pazarı ise, 2015 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 33’lük bir daralma ile toplamda 272 adet olarak gerçekleşti. Mercedes-Benz Türk olarak biz ise şehiriçi otobüs pazarında 93 adet Conecto otobüs satışı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Satış sonrası hizmetlerimizle öne çıkıyoruz

Süer Sülün açıklamasında, “Mercedes-Benz Türk olarak geniş otobüs ürün yelpazemiz ile şehiriçi kullanımına uygun Conecto Solo, Conecto Körüklü, şehirlerarası kullanımına uygun Setra, Travego S ve Tourismo modelleri ile pazarın çok önemli bir oyuncusu olmaya devam ediyoruz. Satış sonrasında da ürünlerimiz ile birlikte sunduğumuz hızlı ve avantajlı hizmetlerimiz; uzatılmış garanti, bakım ve kaza paketleri, orijinal yedek parça indirimleri ile otobüs piyasasına yıllardır çözüm üreterek müşterilerimize büyük faydalar sağlıyor ve güvenilir iş ortağı olarak yanlarında yer alıyoruz“ dedi. ■Yorumlar (0)
banner92
11
açık