banner92
banner69

Otomotiv sektörü Comvex İstanbul Fuarı’nda buluşuyor

Comvex 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı; 14-17 Kasım 2013 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Otomotiv kuruluşlarının etkinlikleri an be an bu sayfada duyuruluyor.

banner114
PİYASA 10.11.2013, 14:31 13.11.2013, 15:31
Otomotiv sektörü Comvex İstanbul Fuarı’nda buluşuyor
banner100
Mercedes-Benz Türk, MAN, Ford, Otokar, Anadolu Isuzu, Iveco, Karsan, Serin Treyler, Alcoa ve Tırsan gibi Türkiye ticari araç sektörüne yön veren firmalar fuarda son modelleri ile aksam ve parçalardaki son yenilik ve gelişmeleri kullanıcılara tanıtacak.

Mercedes-Benz Türk; yeni modelleri, 2. el ve Trafik Eğitim Projesiyle katılıyor

Mercedes-Benz Türk, “Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı”nda kamyon ve çekicilerde Atego, Axor, Actros; hafif ticari araçta Sprinter ve Vito,  otobüs grubunda da Tourismo 15, Travego 15, Conecto Solo ve Setra 516 modellerini sergileyecek.

Sergilenen bu modellerin yanı sıra ziyaretçiler, Mercedes-Benz ikinci el ürünleri ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sunduğu hizmet ve kampanyalar hakkında bilgi alınabilecek.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfıyla (TEGV) ile çocuklara yönelik başlattığı “MobileKids Trafik Eğitim Projesi“ de ziyaretçilere tanıtılacak. ■

Ford Otosan: Dört prömiyere imza atacak

Comvex’te Ford Otosan olarak dört yeni modelin prömiyerini gerçekleştireceklerini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Fuarda sergileyeceğimiz ve 2014 yılında piyasaya sunacağımız yeni modellerimizle birlikte, 2014 yılında Ford Otosan “Türkiye’nin Ticari Gücü” olacaktır. 2014 yılında, mühendislik çalışmaları Türkiye’de yürütülen ve Kocaeli’de halen inşa edilmekte olan Yeniköy Fabrikamızda üretilecek olan Transit Courier ve Tourneo Courier de yollarda olacak. Kocaeli fabrikamızda üreteceğimiz Yeni Transit modelimiz de 2014 yılında dünyada satışa sunulacak. Önümüzdeki yıl itibariyle tüm ticari araç ürün gamımızı yenilemiş olacağız. Ağır ticaride de müşterilerimizi yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 1+5 oturma düzeni ile sektörde önemli bir boşluğu dolduran Ford Cargo 1832 Çift Kabin modelimizi de fuarda sergileyeceğiz” dedi. 

Türkiye ticari araç pazarında sektöre getirdiği yenilikçi yaklaşımlarla müşteri beklentilerinin de ötesinde modelleri pazara sunan Ford Otosan Yeni Transit başta olmak üzere Yeni Connect ve Yeni Courier’i Türkiye pazarına ilk kez fuarda sergileyecek. Ford Otosan ayrıca Kocaeli Fabrikası’nda üretilen ve geçen yıl tanıtılan Custom Serisi’nin de Orta Tavan yüksekliğine sahip versiyonunu fuarda sergileyecek. Ford Otosan fuarda Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin aracını da ilk kez görücüye çıkacak.

Basın toplantısı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün ev sahipliğinde 14 Kasım Perşembe günü saat 14:00’da basın toplantısı var.

Ford Cargo 2’nci Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

Ford Cargo çatısı altında kurulan “Ford Cargo Sanat Atölyesi” bünyesinde bu sene ikincisi düzenlenen “Kamyoncunun Hayatı / Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” konulu Ford Cargo Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Foto muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın başkanlığını yaptığı jüride fotoğraf yarışmasında ödül, mansiyon, satınalma ve sergileme alan eserler, 14 - 17 Kasım 2013 tarihleri arasında, Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Comvex, 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda sergilenecektir.

16 Kasım Cumartesi günü ödül töreni ve sergi açılışı var.

Otokar’da, Atlas ve Tempo ön plana çıkıyor

Otokar, 14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 4. COMVEX İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda şehir içi toplu taşımacılık, servis ve turizm taşımacılığı, lojistik ve yük taşımacılığı alanlarına yönelik araçlarını şehrin ve hayatın içinden etkinliklerle bezenmiş bir standda sergiliyor. 

Son 2 yıldır Türkiye otobüs pazarı liderliğini koruyan Otokar, fuarda geçtiğimiz aylarda ürün ailesine eklediği ve kısa zamanda pazarda kabul gören otobüsü Tempo’yu ilk kez sergiliyor. Tempo’nun yanı sıra İstanbul yollarında sıklıkla boy gösteren Kent otobüsleri, Türkiye’nin en çok satılan orta ve küçük boy ottobüsleri Doruk ve Sultan ziyaretçilerle buluşuyor. 
Otokar, yeni ürün ailesi Atlas hafif kamyonu da ilk kez COMVEX’te sergiliyor.  8,5 tonluk Atlas, taşıma kapasitesi, düşük işletme giderleri ile dikkat çekiyor. Atlas, kısa ve uzun şasi versiyonları, farklı üstyapılar ile ziyaretçilere sunuluyor. 

İki yeni semi-treylerin de lansmanı fuarda yapılacak. 2.80 metre iç yüksekliğe sahip yeni Mega Iceliner treylerini ve Maxi Kesit Semi-treyler Tanker’i ilk kez görücüye çıkarıyor. Trenyolu taşımacılığına uygun Mega Speedslider semi-treyleri ve Platform taşıyıcı da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Basın toplantısı

Otokar, 14 Kasım 2013, Perşembe günü saat 13.00'de, Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde kendi standında bir basın sohbet toplantı düzenleyecektir.

Anadolu Isuzu damgasını vuracak

COMVEX İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda Anadolu Isuzu fırtınası esecek. Yeni nesil araçlarıyla fuara damgasını vuracak olan Anadolu Isuzu,  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini 2. salonda ağırlayacak. 

Bu yıl 14-17 Kasım tarihleri arasında 4. sü düzenlenen fuarda Anadolu Isuzu D-Max, N Serisi ve otobüs modellerinin sergileneceği standında, fuar ziyaretçilerini karşılayacak.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2. salonda 1140 metrelik bir alanda teşhir edeceği araçlarıyla ziyaretçilerini ağırlayacak olan Anadolu Isuzu, fuarın ilk günü saat 15.00‘da bir basın toplantısı da gerçekleştirecek. Aynı günün akşamı verilecek kokteylde ziyaretçilerini, müşterilerini ve yurtiçi-yurtdışı bayilerini ağırlayacak olan Anadolu Isuzu, fuarın yine en iddialı markası olacak.

IVECO’dan 3 yeni ürün

Iveco, COMVEX fuarında 3. holde yer alan standında toplam 9 araç sergileyecek. 3 yeni ürünün lansmanını bu fuarda yapacak:
• Doğal Gaz (CNG) ile çalışan Stralis çekici,
• 9 tonluk Eurocargo kamyonun yeni versiyonu,
• Astra’nın yeni inşaat kamyonu modeli.

14 Kasım günü saat 16:00'da kendi standında üst düzey yetkililerinin de katılacağı bir basın toplantısı ve kokteyl var.

Serin Treyler, 6 yeni ürünle 3. yaşını kutlayacak

Türkiye’nin en önemli treyler üreticilerinden Serin Treyler, 30’uncu yılını 6 yeni ürünle kutluyor. Taşımacılığın gelişen ve değişen ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için üretilen yeni Serin Treyler ürünleri ilk olarak Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde  14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Comvex - İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda sergilenecek. 

TIRSAN, geniş ürün gamıyla fuarda

Avrupa’nın ilk 3 treyler üreticisinden biri olan ve Avrupa’nın en geniş treyler ürün gamına sahip olan TIRSAN Treyler AŞ, Tırsan Ar-Ge Merkezinin geliştirdiği yeni treylerlerini ve DAF araçlarını 14-17 Kasım 2013 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan COMVEX Fuarında müşterilerinin beğenisine sunacak.

Karsan’la  “İşinize Sınıf Atlatın” 

“Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda, 47 yıllık tecrübesi ile geliştirdiği ve ürettiği yenilikçi ürünler ile kentlerin çözüm ortağı olan Karsan, Comvex’de 14 Kasım Perşembe saat 14:30’da basın toplantısı gerçekleştirecek. Engelsiz erişime sahip JEST minibüsünün Batı Avrupa prömiyerini ilk kez Busworld’de gerçekleştiren ve büyük beğeni toplayan JEST, Comvex ziyaretçileri ile de buluşacak. 

Karsan’ın kardeş kuruluşu Hexagon Studio tarafından tasarlanan, Sınıf A ve Sınıf B opsiyonu bulunan, azami 21 yolcu kapasiteli JEST, düşük yakıt ve bakım giderlerine sahip olan yeni motoru ile avantaj sağlarken, tüm gününü trafikte geçiren sürücüler için de konfor sunuyor. Karsan standında JEST’in yanı sıra aynı ürün ailesinin 2014 yılının ilk çeyreğinde pazara çıkacak üyeleri; 8 metrelik “CXL” proje kodlu yeni şehiriçi midibüsü ve “MPXL” proje kodlu turizm/ servis taşımacılığı amacıyla kullanılacak olan midibüsün prototipleri de standa yer alacak. Karsan ayrıca Akçalar fabrikasında ürettiği BredaMenarinibus marka otobüslerini de ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

ALCOA Comvex’te 

Jant pazarının en önemli markaları arasında yer alan ALCOA, Comvex Fuarı’nda mevcut ürünlerinin yanı sıra yeni ürününü de tanıtacak. Alcoa standında 15 Kasım Cuma günü saat 11.00’de bir basın toplantısı düzenlenecek. Toplantıya Avrupa Ticari Direktörü Serge Timmermans ve Alcoa Jantları Genel Müdürü Scott Kerns katılacak. Basın toplantısında yeni ürünün tanıtımının yanı sıra Alcoa’nın Türkiye’de yapılanması hakkında bilgiler verilecek.

Krone 3 ürünüyle boy gösterecek

Doğuş Otomotiv’in distribütörlüğünde faaliyet gösteren Krone, fuarda üç ürünüyle boy gösterecek. Avrupa’nın ikinci büyük yarı römork üreticisi olan, 40 yılı aşkın süredir yarı römork üreten ve 2003 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğü Doğuş Otomotiv tarafından sürdürülen Krone’nin fuarda sergilenecek Box Liner, Megaliner Huckapack ve Profi Liner-55 ürünleri Krone’nin 35 milyon euroluk yatırımla 2012 Eylül ayında üretime başlayan İzmir Tire’deki fabrikasında üretiliyor.

Krone Doğuş Treyler fabrikasında, teknolojinin tüm imkânları kullanılarak üretilen bu üç modelde, diğer tüm Krone modellerinde olduğu gibi, yüzey koruma işlemi kataforez daldırma ve toz boya teknolojisi sayesinde 10 yıla kadar paslanmadan kaynaklı çürümelere karşı ürün garantisi sağlanıyor.

14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında Comvex İstanbul 2013'de Krone, 7.Hol 712 no’lu stantta katılımcılarla buluşacak.

ZF Grubu otobüs ve kamyonlar için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle katılıyor. 

İki yılda bir düzenlenen Comvex fuarında bugüne kadar sadece kamyon ve çekiciler için ürettikleri ürünleri sergileyen ZF, bu sene ilk kez otobüs grubuna ait ürünlerin de yer aldığı bir stant ile temsil edilecek. 

Kamyon grubu adına ZF Friedrichshafen AG’den satış müdürü Bernd Schraff’ın katılacağı fuarda ağır ticari araçlarda yaygın olarak kullanılan manuel şanzımanlar Ecosplit, Ecomid ve otomatik şanzıman ZF AS Tronic sergilenecek.

Otobüs grubu adına ZF Friedrichshafen AG’den satış müdürü Gerhard Hofbauer katılacak ve fuar standında şehir içi otobüsler için 6 vitesli tam otomatik şanzıman ZF Ecolife ve şehirlerarası otobüslerde kendisini kanıtlamış AS Tronic şanzıman ailesinin şehir içi hafif otobüsler için üretilmiş yeni üyesi AS Tronic Lite sergilenecek. Ayrıca AVE 130 elektrikli alçak taban araçlar için üretilmiş olan Elektro-portal aks sergilenecek yenilikçi çözümler arasında.  

ZF Stantını 1206 B'de ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
24
az bulutlu
banner46