banner91

banner69

İSAROD yönetimi Başkan İmamoğlu ile buluştu

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, Başkan Vekili Murat Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Uğur, Günhan Sınar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu. Görüşmede İBB Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir hazır bulundu.

banner114
SERVİS TAŞIMA 11.03.2021, 21:07 12.03.2021, 03:45 Erkan YILMAZ
İSAROD yönetimi Başkan İmamoğlu ile buluştu
banner95

Başkan Ekrem İmamoğlu ile yapılan görüşmenin ardından İSAROD Başkanı Hamza Öztürk açıklamalarda bulundu.

Öztürk, görüşmenin ana konusunu 2019/6-1 sayılı plaka tahdidini içeren UKOME kararına yönelik açılan davanın oluşturduğunu belirtti ve şunları söyledi; Sayın Ekrem İmamoğlu o dönemde hiç bir UKOME Kararında Belediye Başkanı imzası olmadığını ve kararları genel sekreterin imzaladığını belirtti. Kendi seçildikten sonra bu imza yetkisini kendisinin kullandığını da belirtti. Başkan İmamoğlu, “25 Mayıs 2015 sonrası araç alanlarla ilgili ortak bir sonuca varmamız gerektiğini de ekledi. "Ben size asla 25 Mayıs 2015 sonrasını kesinlikle alalım demiyorum" . "Ama oturalım konuşalım, tartışalım." "Bir yol bulalım" önerisi getirdi. Size asla bir şey dikte etmiyorum. Yapın demiyorum. Karar sizlerindir. Diğer arkadaşları da aydınlatalım. Onlara da konu hakkında bilgi verelim istiyorum" dedi.

25 Mayıs 2015 sonrası mağdur esnaf olmadığını, zamanında belediyenin onlara fırsatlar tanıdığını, kart fiyatlarının 7-8 bin lira seviyelerinden satıldığını bu kişilerin fırsatları değerlendirmediğini İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoılu’na aktardıklarını vurgulayan Başkan Hamza Öztürk, “25 Mayıs 2015 sonrası araç alanlara önümüzdeki yıllarda sektörde ihtiyaç oluşursa plaka verilebileceğini belirttik. Kendisi bu fikri değerli buldu” dişe konuştu.

Görüşmede Başkan İmamoğlu ile esnaf odalarına kayıt olma sistemini de konuşma imkanı bulduklarını belirten Öztürk, “Esnaf odalarına kayıt olma koşulları ile ilgili kendisine bilgiler arz ettik. Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun yapıcı ve kucaklayıcı tutumu bizi mutlu etti. Sayın Başkanımızı odamıza davet ettik. Kendisini odamızda görmekten mutlu olacağımızı vurguladık. İlk fırsatta geleceklerini ifade ettiler. Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun yapıcı, kucaklayıcı ve misafirperver tutumu için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (2)
Ali celik 7 ay önce
Servisciye verdiği sözü tutmadi
istanbulservise 7 ay önce
Sn Ekrem İmamoğlu nün Destekliyoruz..
banner116
18
parçalı az bulutlu