banner69

İSTAB Turgay Gül ile devam dedi

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) 15. Olağan Genel Kurulu 6 Nisan 2021 Salı günü Cevahir Hotel İstanbul Asia Otel’de yapıldı. Genel kurulda İSTAB’ın yeni yönetim kurulunun da seçimi yapıldı. 12 Mayıs 2018 yılından beri İSTAB’ın başkanlığını yürüten Turgay Gül yeniden başkan seçildi.

banner114
İSTAB Turgay Gül ile devam dedi

Pandemi koşulları nedeniyle 2020 yılında yapılamayan dernek genel kurulları önlemler alınarak gerçekleştiriliyor. İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB)’ın 15. Olağan Genel Kurulu da 6 Nisan Salı günü yapıldı. Genel Kurulda Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Baş tarafından faaliyet ve denetim raporları okundu. Daha sonra İSTAB üyelerinin onayına sunuldu ve oy birliği ile faaliyet ve denetim raporları onaylandı. Daha sonra dilek ve temenniler bölümünde İSTAB eski Başkanı Ahmet Karakış bir konuşma yaptı.

Pandeminin etkisi yıllarca sürecek

Sektörün birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ahmet Karakış, “Birkaç genel kurul da bu tabloyu yaşıyoruz. Tek liste ile seçim yapabiliyoruz” dedi. Pandemi nedeniyle çok sıkıntılı bir süreç yaşandığını belirten Karakış, “Çok sevdiğimiz insanların hayatını kaybettiğini gördük. Hemen hemen hepimizin çevresinde hayatını kaybeden insanlar oldu. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Birkaç sene önce böyle bir hastalık konuşulsa, komple teorisi olarak değerlendirirdik. İnşallah bütün dünya ve ülkemiz pandemi sürecini atlatır. Sektörümüz çok sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Öğrenci taşımacılığı tarafı çok daha fazla etkilendi. Bu süreçte meslek örgütü olarak herkes elinden gelen mücadeleyi yapıyor. Bunun dışında farklı fikirleri olanlar da her zaman yönetime iletebilir. Umudumuz birkaç ay sonra bu hastalık seviyesinin azalması. Ama şu bir gerçek ki, pandemi süreci çok kısa sürede bitse bile ekonomiye ve sektöre etkileri yıllarca sürecek. Buna göre herkesin önlemini alması ve rekabet yaparken daha dikkatli olması gerekiyor. Fiyatların geldiği nokta hak ettiğinin yarısı. Maalesef haksız rekabetin önüne bir türlü geçilemiyor” dedi. Ahmet Karakış, konuşmasını “İSTAB’a güzel bir mülk yakışır. Bir yer alınması tüm sektörü memnun eder. Bugüne kadar emeği geçen Turgay Başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, bundan sonra da yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye bitirdi.

Sektörümüz Pandemi nedeniyle çok büyük yara aldı

Daha sonra tek liste ile gidilen seçimde yeni yönetim kurulu belirlendi. Bir dönem daha İSTAB Başkanlığına seçilen Turgay Gül üyelere teşekkür konuşması yaptı ve şunları söyledi: Bu süreçte kongreyi yapabildiğimiz için mutluyuz. Gerçekten değişik bir süreç yaşıyoruz. Amacımız hızlı bir şekilde ama gerekli önlemleri de alarak genel kurulu gerçekleştirmek oldu. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Biz son 4 yıldır çok değişik konularla mücadele etmek durumunda kaldık. Sorunun olmadığı bir ay olmadı demek mümkün. Yaşanan sorunlarla ilgili sektör için her girişimi, görüşmeyi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Bizleri seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bir önceki yönetim kurulunda olup affını isteyenler oldu. Onlara verdikleri katkılar nedeniyle de teşekkür ediyorum. Maalesef son Pandemi süreci sektöre büyük darbe vurdu. Ama sektör paydaşlarının da dikkat etmeleri gereken noktalar var. Bir işi alma hazzı o işten para kazanma hazzından daha büyük olmamalı. Biz illa bir işi almak adına veya farklı göstermek adına zararına bir işi almamalıyız. Para kazanabileceğimiz işleri almamız gerekiyor. Bu süreçte bu rakamlarla bu işi sürdürülebilir şekilde yapabilmek mümkün değil. Sektöre zarar veren yıkıcı rekabetin önüne geçilmesi gerekiyor.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Turgay Gül-Başkan, Aziz Baş, Esat Yıldırım, Köksal Yüzbaşıoğulları, Bülent Doğmuş, Ahmet Akgenç, Metin Uludağ, Mehmet Cingöz, Vahit Kaya, Murat Erdoğan, Önder Kara, Emre Ak, Emin Akkurt

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Deniz Karslıoğlu, Soner Ağdaş, İbrahim Başlantı, Battal Gazi Ulukaya, Seyhan Pilavcı, Erdal Yuca, Ceyhun Tetik, Eray Tekbaşına, Erkut Aydemir, Hüseyin Türkyılmaz, İlyas Altınok, Raşit Arslan, Ufuk Aydoğan, Denetleme Kurulu Asil Üyeleri, Süleyman Korkmaz, Reyhan Şeker, Ahmet Karakış

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Dursun Ali Camadan, Recai Ergün, Erdal Akışlı

Dursun Ali Camadan, Turgay Gül

l

Genel Kurulu takip eden Mercedes-Benz Türk Bayii Gelecek Otomotiv İstanbul Satış Müdürü Cüneyt Ergün ve HTA Satış Müdürü Gökhan Mede, İSTAB Başkanlığına yeniden seçilen Turgay Gül ve Yönetim Kurulu Üyesi Esat Yıldırım’ı tebrik ederek, başarılar dilediler.

Serkan Temizsoy, Reyhan Seker, Cüneyt Ergun

Yorumlar (0)
banner116
28
açık
banner119