banner69

İstanbul’da tahdit tartışması UKOME Toplantısı ile sona erdi

İstanbul’da servisçilerin merakla beklediği UKOME Toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda bir süredir plaka tahdidine yönelik süren tartışmalar da alınan karar ile son bulmuş oldu. 14. İdare Mahkemesi’nin Başkanın imzasının bulunmaması nedeniyle plaka tahdidi ile ilgili 11.06.2019 tarihinde alınan UKOME Kararının şeklen uygun olmadığı yönündeki kararının UKOME Toplantısı’nda görüşülerek çözüme kavuşturuldu.

banner114
SERVİS TAŞIMA 03.06.2021, 17:52 03.06.2021, 21:13 Erkan YILMAZ
İstanbul’da tahdit tartışması UKOME Toplantısı ile sona erdi

UKOME Toplantısı sonrasında İSTAB Başkanı Turgay Gül, İSAROD Başkanı Hamza Öztürk ve Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Taşkın Arık Taşıma Dünyası’na değerlendirmelerde bulundu.

Belirsizlik yaratan durum çözüme kavuştu

İSTAB Başkanı Turgay Gül: Zaten beklediğimiz bir karardı. Aynı karar aynı şekilde geldi ve UKOME’de onaylandı. Artık plaka tahdidi yönündeki tartışmalar da son buldu. Zaten pandemi nedeniyle zor günler yaşayan servisçilerin moralini bozan, belirsizlik yaratan durum da çözümlenmiş oldu. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine, UKOME üyelerine teşekkür ediyoruz.

Denetimler daha iyi yapılabilir, esnaf hak ettiği parayı kazanabilir

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk: Bugün yapılan UKOME Toplantısı ile tahdit kararı yenilenmiş oldu. Daha önceki tahdit kararına yönelik usulden eksik yönünde bir mahkeme kararı çıkmıştı. Biz her ne kadar usülden eksik olmadığına yönelik belgeleri sunmamıza rağmen bu karar alındı. Bugün ki UKOME kararı sonrasında ise sektörde belirsizlik oluşturmak isteyen veya bulanık suda balık yakalamak isteyenlerin önüne geçilmiş oldu. Güzel oldu. Şimdi artık sektörde daha net bir şekilde denetimler yapılabilir. Esnaf hak ettiği parayı kazanabilir. Şirketlerde iş alırken ona göre önlerini görerek iş alabilirler. İnşallah hep birlikte para kazanmanın yolunu açarız artık. Hem İBB Başkanı Sayın Ekrem imamoğlu’na hem de UKOME üyelerine teşekkür ediyoruz.

Turizm araçlarına da tahdit gelsin

Turizm Taşımacıları Derneği Başkan Yardımcısı Taşkın Arık: UKOME’de alınan bu karar sektörde plaka tahdidine yönelik belirsizliğe son verdi. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve yöneticilerine, UKOME üyelerine teşekkür ediyoruz. Bu noktada bizim turizm taşımacıları olarak en büyük beklentimiz bundan sonra turizm araçlarına yönelik de tahdit kararı alınması gerektiğini düşünüyorum. Hem İstanbul’da bu işi yapan gerçek paydaşları çıkartmak hemde farklı illerdeki firmaların bu bölgeye gelip iş yapmasını engellemek, korsanı engellemek için turizm ulaşımlarının plakalarına tahdit gelmesinin doğru olacağını düşünüyorum.

Yorumlar (1)
Ömer Yargan 1 ay önce
Türkiye'deki servisçiler, oda kaydı ve plakalarını naklederek her ilde çalışabilmeli
banner116
33
açık
banner119