banner91

banner115

banner92

Okul servis ücretleri Pandemi koşullarına göre yeniden düzenlendi

İstanbul UKOME Toplantısı 26 Kasım Perşembe günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde yapılıyor. Toplantıda pandemiden etkilenen okul servis araçlarının ücret tarifesi de yeni düzenleme de görüşüldü.

banner114
SERVİS TAŞIMA 26.11.2020, 15:21 26.11.2020, 15:28 Erkan YILMAZ
Okul servis ücretleri Pandemi koşullarına göre yeniden düzenlendi
banner100

Okulların haftanın her günü açık olmaması nedeniyle yapılan düzenleme kabul edildi. Buna göre okulların 2 gün açık olması halinde yüzde 60'ı 3 gün açık olması halinde veliler servis ücretinin yüzde 70’ini  4 gün açık olması halinde aylık ücretin yüzde 90’ı ödenecek.

Toplantıya katılan İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi ve İSTAB Başkanı Turgay Gül söz aldı: Bu konuda çalışma yürüten Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Bu bizim için çok önemli bir konuydu. En azından velilerle karşı karşıya kaldığımızda kendimizi ifade etmek açısından önemliydi. Sayın Başkan sizin nezdiniz de bütün ekibe teşekkür ediyorum. İnşallah okullar açılır, inşallah çocuklarımızı taşıyabiliriz, inşallah bu süreç çok kısa sürede geçer” dedi.

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk de toplantıda söz aldı: Sayın Başkan bizde Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na teklifimizi biraz aşağıya çekmiş olsalar bile bu noktaya getirildiği için teşekkür ediyoruz. Bir teklifimiz daha olacak; servisçiler 9 aydır çalışmıyor. Biz yol belgelerini alırken İstanbul’da 110 lira ücret ödüyoruz. Türkiye genelinde 30 ilde bu belge ücreti pandemi nedeniyle alınmıyor. Bu ücretin alınmamasını teklif ediyoruz” dedi.

banner97
İSAROD Başkanı Hamza Öztürk’ün 110 TL’lik yol belgesi ücretinin alınmaması ile ilgili teklifin değerlendirilmesi ve Aralık ayındaki UKOME Toplantısı’nda karara bağlanması kararı alındı.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
13
açık