banner92

Zabıta ekipleri servis şoförleri ve yolcuları uyardı

banner113

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kararlılıkla uygulamaya devam ettiği Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında, zabıta ekipleri aracılığıyla denetimlerini kent genelinde sürdürüyor. Trafik Zabıta ekipleri tramvaylar, otobüsler, minibüsler ve taksilerin ardından servis araçlarında da denetim gerçekleştirdi.

SERVİS TAŞIMA 22.10.2020, 19:10 Erkan YILMAZ
Zabıta ekipleri servis şoförleri ve yolcuları uyardı
banner100
Pandemi döneminin başından itibaren, hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla sıkı bir mücadele veren Büyükşehir Belediyesi, kontrollü sosyal hayatla ilgili olarak vatandaşları uyarmaya devam ediyor.


banner97
Yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşları fiziksel mesafe, maske ve hijyen konusunda bilinçlendirmeye devam edenzabıta ekipleri,İçişleri Bakanlığı’nca gerçekleştirilen denetimlere de katılıyor. Ayrıca bulaş riskinin fazla olduğu toplu taşıma araçlarında özel denetimler gerçekleştiren ekipler, bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi’nde servis araçlarını denetledi.


Durdurulan araçlarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da uyarısıyla vaka sayılarının en çok artış gösterdiği illerden birisinin Eskişehir olduğunu hatırlatan ekipler, şoförleri ve yolcuları maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda bilgilendirdi.
Yorumlar (0)
banner92
13
parçalı az bulutlu