banner92

Garanti BBVA’dan Türkiye’nin ilk Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi

Garanti BBVA bireysel çevreci taşıt kredisini kurumsal tarafa da taşıyarak Türkiye’nin ilk kurumsal yeşil taşıt kredisi imkânını sunuyor.

banner114
TAŞITLAR 03.09.2021, 16:49 Erkan YILMAZ
Garanti BBVA’dan Türkiye’nin ilk Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi

Sürdürülebilirliği temel stratejisi kabul eden Garanti BBVA, yenilikçi çözümleriyle daha çevreci bir gelecek için katkılarını sürdürüyor. Garanti BBVA bu kapsamda, çevreci taşıt kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla daha önce bireysel müşterilerine sağladığı kredi imkânını şimdi de Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi ürünüyle, tüm kurumsal firmaların, filo kiralama ve araç finansmanı şirketlerinin kullanımına sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi ile Garanti BBVA, şirketlerin düşük faiz avantajıyla daha verimli hibrit ve elektrikli araçlara geçişineöncülük ederken, bir yandan da filoların çevreci taşıtlarlayenilenmelerini teşvik ederek dünyanın geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Fosil yakıta endeksli otomotiv sektörü dünyadaki çevresel risklere karşı,yakıt verimliliği ve çevreci özellikleriyle öne çıkan hibrit ve elektrikli modellerin üretimine son yıllardagiderek daha fazla ağırlık veriyor. Tüketiciler ve şirketler de bu yaklaşımla taşıtsatın alırken veya kiralarken tercihlerini çevreci modellerden yana kullanıyor. Garanti BBVA da bu sürece, 2017 yılında bireysel müşterileri için başlattığı çevreci taşıt kredisi uygulamasının ardından, kendi bünyesinde finansal gücünü kullanarak avantajlı koşullarla oluşturduğu Kurumsal Yeşil Taşıt Kredisi paketiyle katkı sağlıyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
29
parçalı bulutlu