banner91

banner69

Macaristan’dan 250.000’inci Allison Şanzıman

Allison Macaristan tesisinde, çeyrek milyon tam otomatik şanzıman üretild

banner114
OTOMOTİV 01.08.2019, 14:37 01.08.2019, 14:42 Taşıma Dünyası
Macaristan’dan 250.000’inci Allison Şanzıman
banner95

AllisonTransmission’ın Szentgotthárd, Macaristan'daki tesisi, 250.000'inci tam otomatik şanzımanının montajını kutluyor.
Üretilen 250.000’inci şanzıman, yakında Belçikalı lider otobüs ve ticari araç üreticisi olan Van Hool'a teslim edilecek 4000 serisi Torqmatikmodeli oldu.

Van Hool'un CEO'su Filip Van Hool konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “AllisonTransmission'ıbu yeni başarılarından dolayı tebrik ederiz. Allison Macaristan tesisinin 250.000'inci şanzımanı, Makedonya Üsküp'teki fabrikamızda üretilenVan Hool EX Avrupa turotobüsleri modelimize monte edilecek. 2015’ten bu yana Van Hool TX, TDX ve EX şehirlerarası otobüslerimizde Allisontam otomatik şanzımanı sunuyoruz. Allison donanımlı araçlarımızın oranı,giderek daha da artıyor. Konforlu sürüş, daha düşük bakımmaliyeti ve pozitif sürücü bildirimleri ile Van Hool müşterilerimiz için Allison şanzımanlar öncelikli tercih oluyor” şeklinde belirtti.Bu özel üretimin ardından Allison çalışanları ve tedarikçileri, geçtiğimiz 19 yıl boyunca Macaristan'daki şanzımanların montajındaki önemli başarılarını kutlamak için biraraya geldi. AllisonTransmission Macaristan Fabrika Müdürü Peter Rezsnyak; “Szentgotthárd'deki özverili ekibimiz tarafından üretilen çeyrek milyon şanzımanın,dünyanın dört bir yanındaki farklı uygulamalarda çalıştığını düşünmek bizleri gururlandırıyor” diye açıkladı.

AllisonTransmission’ın Kuzey Amerika’nın yanı sıra Hindistan ve Macaristan'da üretim tesisleri bulunuyor. Ülkenin batısında Szentgotthárd’dabulunan Macaristan'daki tesis, dünya çapındaki OEM'lere dağıtılmak üzere 3000 ve 4000 Serisi şanzımanları üretiyor. 2000 yılında faaliyete geçen ve ardından General Motors'un bir parçası olan fabrika, 2011 yılında yeni inşa edilen modern tesislerine taşındı. İlk olarak 3000 Serisi şanzımanları üretilirken 2005 yılında, 4000 Serisi ile üretim kapasitesi çeşitlendirildi. 2011 yılında tesis, özel uygulamalar için şanzımanların geliştirildiği “özelleştirme merkezi” ile etkinliğini arttırdı.Macaristan fabrikasında da müşterilerin daha verimli çalışabilmesini mümkün kılan dünyadaki en güvenilir ve değerli tahrik sistemlerini sunmak üzere tüm Allison üretim süreçlerini uygulanıyor.

Ek olarak 2012 yılında Szentgotthárd'daAllison Müşteri Deneyimi Merkezi ve Sürüş Pisti (ACE) hizmete sunuldu. 15 dönümlük (6 hektarlık) bu merkezde müşteriler,Allison, ürünleri ve teknolojilerihakkında daha fazla bilgi alırken tam otomatik şanzımanların performansınıözel sürüşler ile deneyimleyebiliyor. ACE'de hem kapalı hem de araçlar için sürüş pistinden oluşan açık bir alan bulunuyor. Böylece müşterilerin,farklı ve zorlu koşullarda Allisontam otomatik şanzımanın avantajlarını sürücü koltuğunda değerlendirmeleri sağlanıyor.
 

Yorumlar (0)
banner116
18
parçalı az bulutlu