Ford Trucks 4S tesisleri İnönü'de açıldı

Kamyon kiralama işine giren Otokoç, Eskişehir İnönü'de 4S Ford Trucks tesislerini Ali Koç'un katılımıyla açtı.

banner114
TAŞITLAR 22.04.2013, 12:19 22.04.2013, 13:09
Ford Trucks 4S tesisleri İnönü'de açıldı
banner100
banner101
Otokoç, Eskişehir İnönü’de Ford Trucks’ın yeni yapılanması altında kamyon satış, servis ve yedek parça hizmetlerini bir arada sunan “4S Plaza” konseptli yeni şubesini hizmete açtı. 18 Nisan Perşembe günü düzenlenen açılış törenine Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, İnönü Belediye Başkanı İsmail Karaköse, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Cargo İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay ve Otokoç Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven katıldı. 

Anadolu’nun kuzey-güney ve doğu-batı geçiş noktalarının tam merkezinde konumlanan ve Ford Otosan’ın İnönü’ndeki kamyon fabrikasının karşısında yer alan tesiste, Ford markalı ağır ticari araçlar için satış ve servis hizmeti sunuluyor. 

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Ford Trucks konsepti altında yeni bir yapılanma başlattıklarını belirtti. 2014 sonu itibariyle 25 Ford Trucks bayisinin 4S konseptiyle faaliyet göstereceğini belirten Koç, bu yapılanma çerçevesinde eskiden ayrı çatılar altında yürütülen  satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetlerinin tek bir çatı altında birleştirildiğini sözlerine ekledi. Ford Otosan’ın bugüne kadar 180 bin adedin üzerinde kamyon ürettiğini belirten Koç, “1240 mühendisin 400’ü sadece Cargo için çalışıyor. Uzun vadede 50 ülkeye ihracatının gerçekleştirilmesi hedeflenen yeni Ford Cargo çekici 1846T, dayanıklılık, güvenlik, kalite ve performans özellikleri ile müşteri beklentilerinin ötesine geçiyor. Kamyon işini geliştirmek ve büyütmek arzumuzla beraber hedeflerimize ulaşmamızda en önemli rekabet avantajımız gücümüzü aldığımız bayi teşkilatımızdır. Otokoç Eskişehir  yeni yapılanma konseptine uygun olarak açılışını yaptığımız ikinci tesis konumunda. En yeni teknik ekipmanlarla donatılan yeni tesisimiz, müşterilerimize komple çözüm sunarak markamızın imajını ve müşteri memnuniyetini çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Otokoç’un ilk kez kamyon servis hizmeti vermeye başladığını belirterek Ford Trucks Plaza’larda müşterilerine Otokoç güvenini ve yüksek hizmet kalitesini yansıtacaklarını belirtti. Ford Trucks konsepti ile kamyona özel başlayan yeni yapılanmayı geleceğe yatırım olarak gördüklerini belirten Özdemir, bu kapsamda 2.300 m2’si kapalı olmak üzere, 11.000 m2 alan üzerine kurulan, Otokoç olarak ilk 4S Ford Trucks tesislerini açtıklarını açıkladı.

Avis’le kamyon kiralama

Otokoç Otomotiv’in perakendecilik ve araç kiralamadaki deneyimini ve sinerjisini kamyon işine de taşıdığını belirten Genel Müdür Özdemir, ağır ticari vasıta alanında Ford Trucks ve Avis’in güçlerini birleştirdiklerini ve bundan böyle kamyon kiralama hizmeti de sunmaya başladıklarını sözlerine ekledi. ■

Yorumlar (0)
banner117
11
açık