banner92

MAN, İstanbul'da halk otobüsçüleriyle buluştu

banner113

MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş’nin bayisi Mapar, 19 Nisan Cuma akşamı Kaşıbeyaz Restoran’ta halk otobüsçülerine yönelik yemekte iki ürününü halk otobüsçüleri ile buluşturdu.

TAŞITLAR 22.04.2013, 14:34 22.04.2013, 14:40
MAN, İstanbul'da halk otobüsçüleriyle buluştu
banner100

ERKAN YILMAZ MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş’nin bayisi Mapar, 19 Nisan Cuma akşamı Kaşıbeyaz Restoran’ta halk otobüsçülerine yönelik yemekte iki ürününü halk otobüsçüleri ile buluşturdu.

İstanbul Otobüs A.Ş’nin 350 adetlik otobüs ihalesini tamamlaması ve ihaleyi kazananlara yönelik sözleşmeye davet etmesi kentiçi otobüs pazarına büyük hareketlilik getirdi. Üreticiler ve bayiler halk otobüsçüleri ile bir araya gelebilecekleri ve ürünlerini tanıtabilecekleri organizasyonlar düzenliyor. MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş’nin bayisi MAPAR’da halk otobüsçülerine yönelik bir yemek düzenledi.

Çok sayıda halk otobüsçüsünün yer aldığı yemekte MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu, Mapar Belediye Otobüs Satış Sorumlusu Akın Bal, Satış Yöneticisi Savaş Sarıkaya’da yer aldı. 

banner97
MAN CNG’li motor üretiminde lider 

Halk otobüsçülerine yönelik yemekte bir konuşma yapan Taylan Aslanoğlu, dünyada CNG’li araçlara yönelik büyük bir talep yönelmesi olduğunu belirterek, “Artık daha çevreci, daha düşük maliyetli yakıtlar ön plana çıkıyor. MAN CNG’li motor üretiminde dünya lideri bir marka konumunda. En büyük CNG’li filomuzda Ankara’da hizmet veriyor. Halen EGO’nun filosunda 1300 CNG’li Man araç çalışıyor” dedi. 

Kaliteden ödün vermeden 

Doğalgazlı araçları güvenliği daha yüksek bir sistemle üretilmesi gerektiğini belirten Aslanoğlu, “Piyasada çok çeşitli araç var. Fiyat farkları kalitelerine göre değişiyor. MAN bugüne kadar kalitesinden ödün vermeden araç üretimi yapmak ve pazara sunma hedefiyle ilerliyor. Biz müşterilerimize 10-15 sene sorunsuz bir araçla çalışma imkanı sunuyoruz” diye konuştu. Taylan Aslanoğlu, siparişlere göre Temmuz ayında teslimatları yapabileceklerini de söyledi. 

Pazarda daha iddialıyız

Yemek sonrasında Taylan Aslanoğlu ile bir görüşme yaptık. Daha iddialı şekilde pazarda var olduklarını belirten Aslanoğlu, “Yeni hat ihalesi ve İstanbul’daki araç filosunun 2005-2006 model araçların değişimine yönelik talepler, daha başka ihtiyaçlar da doğuyor. Doğalgazlı araçta zaten lider bir markayız. Bunda rakip tanımıyoruz. Bu teknoloji özel bir teknoloji. Dizel araçlarımızın da kalitesi malum. Biz en iyi araçları, en iyi fiyattan satmaya çalışıyoruz” dedi. 

Hibrid ve CNG’li iki demo otobüs geliyor

Tüm dünyada CNG’li araca yönelik bir talep büyümesi olduğunu vurgulayan Aslanoğlu, “Ülkemiz bu konuda öncülük yapacak kadar tecrübeli. Dünyanın en büyük filosu Ankara’da. Doğalgazlı araç tüm dünyada çok daha hızlı şekilde gelişecek” diye konuştu. Bir hibrid ve CNG’li iki demo aracın İstanbul’a getirileceğini belirten Taylan Aslanoğlu, “Bunu İstanbul sokaklarında göreceksiniz. Hibrid aracımız çok özel bir araç. Münih’te çalışıyor bu araç Kullanıcılar İstanbul’da bu aracı deneyecek, teknolojik özelliklerini inceleme fırsatı bulabilecekler” dedi.  ■
Yorumlar (1)
Mahfuz kivrak 8 yıl önce
Yeni man halk otobuslerin fiyat bilgisini vereblirmisiniz
banner92
14
açık