banner91

banner69

Pırellı, 400 Kişiye Lastik Eğitimi Verdi

İtalyan lastik devi Pirelli, iş ortakları, yetkili satıcıları ve çalışanlarına verdiği eğitimler ile 2019’un ilk 6 ayında 9 şehirde 400’ü aşkın kişiye ulaştı.

banner114
YEDEK PARÇA VE EKİPMAN 05.08.2019, 12:36 05.08.2019, 12:41 Taşıma Dünyası
Pırellı, 400 Kişiye Lastik Eğitimi Verdi
banner95
Premium lastik segmenti lideri Pirelli, çalışanlarını ve paydaşlarını bilinçlendirmeye yönelik eğitimleri ile 2019’un ilk 6 ayında Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, İzmit, Kayseri, Sakarya ve Şanlıurfa’da bayi, iş ortakları ve çalışanları dahil 400’ü aşkın kişiye 2180 saat süren eğitimler verdi. 
Katılımcılar Pirelli’nin Eğitim Müdürü Tunç Erzurumluoğlu tarafından lastik pazarı ve gelişimi, lastik teknolojileri ve kullanımının yanı sıra Pirelli Türkiye hakkında global ve yerel bilgiler, Pirelli’nin prestij ve premium otomobil markalarındaki konumu ve ürün yelpazesi, homologasyonlar ile yeni ürünler hakkında bilgilendirildi. Çalışanlara ve yetkili satıcılara da müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesi ve yönetimi, satış teknikleri, müşteri memnuniyeti ve sadakati konularında eğitimler verildi. Ayrıca Toptan Kanalında faaliyet gösteren yetkili satıcılara yönelik, satış ekiplerinin ihtiyacı ve yönetimi, ticari müşteri yönetimi, online b2b bayi yönetimi ve gereklilikleri, satış gelişimi, lojistik/servis hizmetlerinin önemi ve müşteri carisi takibi ve sadık müşteri yaratmanın püf noktaları konuları da verilen eğitimler arasında yer aldı.
“Pirelli ve Doğuş Oto Eğitim Projesi” kapsamında, Doğuş Oto Ankara ‘da Çankaya ve Etimesgut, İstanbul’da Maslak, Esenyurt, Kartal’da ve Kocaeli  Gebze’ de olmak üzere 6 yetkili servis noktasında eğitimler verildi. Doğuş Oto’nun İstanbul'daki yetkili servisleri için eğitimler, 2 ayrı grup olarak düzenlendi. Ayrıca, şirketin İstanbul'daki yetkili servis eğitimlerinde İzmit’te bir günlük Pirelli fabrika ziyareti de gerçekleştirildi. “Pirelli ve Doğuş Oto Eğitim Projesi” kapsamında toplamda 100’ü aşkın katılımcı eğitim aldı. Eğitimlerde; Doğuş Oto Genel Müdürlüğü ve yetkili servislerinde görev alan SSH yöneticileri ve servis danışmanları ağırlandı. Ayrıca, Pirelli’nin yetkili satıcılarından alım yapan alt bayilere verdiği bir isim olan ‘Pirelli Ligi’ kapsamında yapılan eğitimlerde ise Kayseri, Ankara ve Bursa’daki Pirelli yetkili satıcıları ve alt bayileri ağırlandı. Bu yıl ilki 12 Mart tarihinde Ankara'da Yaşar Oto öncülüğünde gerçekleşen Pirelli Ligi Eğitiminde 50 kişi yer alırken, 19 Mart'ta Kayseri'de gerçekleşen ikinci Pirelli Ligi Eğitimine ise 55 kişi katıldı. Pirelli Ligi Eğitimlerinin üçüncüsü ise Maresen Otomotiv önderliğinde 16 Nisan'da Bursa'da gerçekleşti. Öte yandan Pirelli’nin tüketicilerle olan ilişkinin ve lastik konusundaki bilincin artırılmasında önemli görevler üstlenen “Tyre Campus Eğitim Merkezi” de yılın ilk yarısında çeşitli eğitimlerde sektör paydaşlarını ağırlamaya devam etti.
Pirelli'nin geçtiğimiz yıl perakendeci bayileri ile gerçekleştirdiği “Perakendecilik Teknikleri Eğitimleri”nin devamı olan “Toptancılık Satış Teknikleri” eğitimleri ise Adana, İzmir, İstanbul ve Ankara’daki 30 bayiden 45 kişinin katılımı ile tamamlandı. 2 gün süren eğitimlerde Pirelli'den de 16 kişilik satış ekibi yer aldı.

Türkiye’deki ilk yerli lastiğin üreticisi Pirelli
Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında İzmit’de kurulan fabrika ile başlayan küresel lastik devi Pirelli, 1962 yılında Türkiye’de ilk yerli lastiğin üretimini gerçekleştirdi. “Şampiyonların Fabrikası” olarak bilinen Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi, 2007’den bu yana motor sporları için 400’ün üzerinde farklı türde yarış lastiği üretti. 
Motor sporlarına 110 yılı aşkın süredir tutkuyla bağlı olan Pirelli, 5 kıtada 340’ın üzerinde şampiyonluk ve 2 bin 200 otomobil ve motosiklet yarışına katkı sunmuş olup, bu desteğini halen sürdürmektedir. 1907 yılından bu yana motor sporlarında rol alan Pirelli, 2011’den beri sürdürdüğü FIA Formula One™ Dünya Şampiyonası’nın tek resmi lastik tedarikçiliğini, yenilenen sözleşme ile 2023’e kadar devam ettirecek. Özellikle genç beyinlere önem veren bir şirket olan Pirelli, motor sporlarının gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılması için desteğini Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nın (JWRC) tek lastik tedarikçisi olarak sürdürüyor.

Tüm dünyada 3.000’i aşkın OEM onayına sahip
Sadece tüketici lastiklerine (otomobil, motosiklet ve bisiklet) odaklı tek şirket olan Pirelli’nin 145 yılı aşkın köklü tecrübesiyle lastikler geliştirirken, dünyanın en prestijli otomobil üreticileri ile iş birlikleri sayesinde 3.000’den fazla homologasyona sahip bulunuyor. Üstün performans ve güvenlik ile düşük çevresel etki sağlamak için araştırma ve geliştirme taahhüdünü sürdüren Pirelli, bu amaçla 2018 yılında yüksek değerli ürünlerden elde edilen gelirlerinin yüzde 6,1’ini Ar-Ge yatırımlarına tahsis etti. 
Yorumlar (0)
banner116
22
açık