banner92

ZF, Küresel Tedarikçi İnovasyon Ödülü’nü Kazandı

banner113

ZF, otomotiv pazarı için geliştirilen ilk üç lensli akıllı kamera olan Tri-cam kamera teknolojisi ile 2020 Nissan Küresel Tedarikçi Ödülü’nü kazandı. Tri-cam, Nissan Skyline modelinde sunulan Nissan ProPILOT 2.0 otonom sürüş teknolojisini destekliyor. Nissan tarafından ZF’nin kamera teknolojilerine verilen üçüncü İnovasyon Ödülü oldu.

TEKNOLOJİ 26.11.2020, 14:42 Erkan YILMAZ
ZF, Küresel Tedarikçi İnovasyon Ödülü’nü Kazandı
banner100

ZF, kamera teknolojilerinin geliştirilmesindeki mükemmelliği ile bu ödüle layık görüldü ZF’nin son teknoloji Tri-Cam kamerası, Nissan’ın ProPILOT 2.0 teknolojisini destekliyor. ZF Friedrichshafen AG CEO'su Wolf-Henning Scheider, "Bu prestijli ödül ve ProPILOT 2.0 gibi yenilikçi sistemlere katkıda bulunma fırsatı sunduğu için Nissan'a teşekkür ediyoruz. ZF, küresel otomobil üreticileri için gelişmiş güvenlik ve otomatik sürüş teknolojilerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi süreçlerine katkı sağlamaya tüm gücüyle devam edecek.” dedi. Bu, ZF’nin 2014 yılından bu yana, kamera teknolojisi geliştirmesinden dolayı Nissan tarafından layık görüldüğü üçüncü İnovasyon Ödülü.

Yenilikçi Tri-Cam, ZF’nin S-Cam4 kamera ailesinin bir parçasıdır. Ürün, gelişmiş uzun mesafe algılama için 28° görüş alanına sahip bir telefoto lens ve iyileştirilmiş kısa menzilli algılama için 150° görüş alanına sahip bir balık gözü lens ile çalışmaktadır. Bu, özellikle Uzun YolSürücü Asistanı ve Trafik YoğunlukAsistanı dahil yarı otonomsürüş fonksiyonları için geliştirilmiş birinci sınıf ADAS uygulama performansını sağlayan gelişmiş kısa menzil algılama ilegelişmiş uzun menzilli nesne algılama yeteneği sağlamaktadır.

banner97

ZF’nin yüksek hassasiyetli mekatronik ve görüş entegrasyonundaki uzmanlığını ortaya koyanZF Tri-cam, kompakt ve esnek mekanik tasarımı ile şu anda piyasadaki en küçük çok lensli akıllı kamera teknolojisidir. ZF, doğru menzil ve mesafe ölçümleri sağlayabilmek üzere, dahili ve harici kalibrasyonlar kullanarak komplikekamera lens koordinasyonunu gerçekleştiriyor.

ProPILOT 2.0, çok şeritli trafikte kullanım için tasarlanmış devrim niteliğinde bir otonom sürüş teknolojisidir. Nissan, uygun koşullar altında tam otomatik sürüş modundaçalıştırılabilen, yoğun karayolu trafiğinde, uzun yolculuklarda ve şehir içi trafik koşullarında sürücünün yükünü hafifleten bir direksiyon, gaz ve fren kombinasyonunu sunan ilk Japon otomobil üreticisiydi. Daha geniş ve daha uzun görüş alanları sunan üç lensli yeni konfigürasyon daha sofistike ve hassas işlevler sunuyor.

Bu ödül, ZF'nin Gör, Düşün ve Uygula felsefesinin başarısını, tamamlayıcı sensör setiyle(kamera, radar ve lidar), elektronik kontrol üniteleriyle (PRO AI ve Safety Domain ECU) ve akıllı mekanik sistemleriyle (direksiyon, frenleme ve aktif süspansiyon sistemleri), sürücülüveya otonom sürüşlerdekiaraç kontrol hassasiyetiyle vurguluyor. İleriye dönük kamera teknolojisinin tasarımı, geliştirilmesi ve tedariğinde dünya lideri olan ZF, bir düzineden fazla önde gelen otomobil üreticisine ürün tedarik ediyor.

Yorumlar (0)
banner92
13
parçalı az bulutlu