banner91

banner115

banner92

TOFED 10 yaşında

55 derneğin katılımıyla 4 Ocak 2005 tarihinde kurulan TOFED, 10’uncu yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kuruluş etkinlikleri 5-6-7 Ocak tarihlerinde Batum şehrinde yapılacak.

banner114
TOFED 07.12.2014, 14:49 11.12.2014, 10:27 Taşıma Dünyası
TOFED 10 yaşında
banner100
TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, 4 Aralık Perşembe günü, federasyon merkezinde düzenlenen toplantıda geride kalan 10 yılı değerlendirdi. Sektör adına, 10 yılda çok önemli adımlar atıldığını belirten Erdoğan, “10’uncu yaşımıza bastığımız bu günlerde Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı’nı kurarak meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretebilecek bir oluşumu faaliyete geçirmekten, IPRU’nun (Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği) kuruluşuna öncülük ederek sektörümüze evrensel bir misyon ve vizyon çizmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Erdoğan, ilk genel kurulunu 15 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştiren TOFED’e bugüne dek başkanlık eden Ahmet Yalamanoğlu, Mustafa Yıldırım ve Rüştü Terzi’ye, ayrıca geniş vizyonu ile sektöre her zaman yol gösteren Kurucu Başkan Galip Öztürk’e verdikleri emek ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

IPRU 17 ülkeye ulaştı

IPRU Projesinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Çıkkan, “Biz, Türkiye’de karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün temsilcileri olarak bu işi çok iyi yaptığımızın farkındayız. Gerek otobüs üretimi gerekse taşıma kalitesi olarak komşu ülkelerimizden bir adım öndeyiz.  Dünya karayolu yolcu taşımacılarının bir birliği olmadığının farkına vararak yola çıktık. 2010 yılında kuruluş çalışmalarına başladığımız IPRU, 4 yılda çok büyük aşama kaydetti. Gürcistan, Azerbaycan, İran, Ürdün, Sudan, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve en son Slovenya ile birlikte 17 ülkeye ulaştık. 9 ülke ile İçişleri Bakanlığı’na müracaatımızı yaptık. Bu ayın sonunda Bakanlar Kurulunda imzaya açılıyor. Dünyada karayolu yolcu taşımacılığının ilk birliğini oluşturuyoruz. Yani ulusal çalışmalardan uluslararası çalışmalara doğru gidiyoruz” dedi.
banner97

TOSEV ile sektör dayanışması 

TOFED’in bir diğer önemli projesi  Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV) hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Mevlüt İlgin, “TOFED olarak, en büyük amaçlarımızdan biri de sosyal dayanışmayı aktif hale getirmek. Özellikle zor durumda olan, geçmişte bu mesleği yapıp da artık yapamayacak duruma gelen veya maddi durumu yeterli olmayan personelimizin, kaptanlarımızın çocuklarına yükseköğretimde burs desteği vermek amacıyla TOSEV’i kurduk. Geçen yıl 100, bu yıl da 110 öğrenciye burs verdik. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazla öğrencimize burs desteği sağlamayı hedefliyoruz” diyerek sektör mensuplarını dayanışma içerisinde olmaya çağırdı.

Üye dernek sayısı 77’ye ulaştı

Kurulduğu 4 Ocak 2005 tarihinden bu yana üye sayısının 55’ten 77’ye yükseldiğini ifade eden, TOFED Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, “Çok büyük bir sektörün içinde yer alıyoruz. 10 yılda güzel işler yaptık. 55 dernekten 77 derneğe ulaştık. 10. yılımızı tüm dernek başkanları, üyelerimiz ve üretici firmalarla birlikte, yaklaşık 350 kişinin katılımı ile kutlayacağız” dedi.

Sosyal sorumluluk projelerinde TOFED imzası

“Sektörümüz artık TOFED’in ne olduğu konusunda daha bilinçli” diyen Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Değirmenci de TOFED’in sektör üyelerine destek olmanın yanı sıra yolcuların da can ve mal güvenliğini gözettiğinin altını çizdi: “Karayolu yolcu taşımacılarına verdiğimiz desteğin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de imza attık. Hayati önem taşıyan emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek üzere TOFED, Emniyet Genel Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk ve Brisa’nın ortak çalışması sonucu emniyet kemeri kamu spotu çekildi. Bu hem TOFED’in imajı hem de güvenirliği açısından çok önemliydi” diye konuştu. ■  
Yorumlar (1)
Satılmış saraç 8 ay önce
SCANI 730 V8 ALMAK İSTİYORUM ŞARTLAR UYGUN OLURSA
banner92
banner116
19
açık