banner92

Çeşme’ye tatilci akını, plajlar doldu taştı!

Covid-19 salgını nedeniyle aylardır evlerinde kısıtlı bir hayat yaşayan vatandaşlar, normalleşme ile birlikte Çeşme’ye akın etmeye başladı

banner114
TURİZM 03.07.2021, 21:20 Erkan YILMAZ
Çeşme’ye tatilci akını, plajlar doldu taştı!

Her yıl milyonları ağırlayan, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Çeşme’de yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Denizi, suyu, kumu ve rüzgarıyla Türkiye’nin birincisi Ilıca Plajı başta olmak üzere Çeşme’nin tüm sahilleri yeniden doldu taştı. Bayram öncesi büyük bir hareketlilik başladığını dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “2020 yılını ve 2021’in ilk yarısını pandemi ile evlerimizde geçirdik. Bu süreci sıkıntısız atlatan Çeşme’de geçen ay vakalarımızı sıfırlamamızla birlikte ciddi bir yoğunluk yaşanıyor” dedi.

“Yeryüzündeki cennet Çeşme yine cıvıl cıvıl”

Yazlıkçıların Çeşme’ye akın ettiğini belirten Oran, “Yasakların kalkması ve normalleşme ile yazlıkçı misafirlerimizin yanı sıra tatillerini bayram ile birleştirmek isteyen vatandaşlarımız da bu yıl yeryüzündeki cennet Çeşme’yi tercih ediyor. Biz, tüm plajlarımıza sosyal mesafe localarımızı yerleştirdik. Üstün hijyen önlemlerimizi aldık, hazırlıklarımızı tamamladık ve misafirlerimizi bekliyoruz. Gönül rahatlığıyla, güzel bir tatil geçirmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Misafirlerimizden ise sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına son derece dikkat etmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

Festival müjdesi

Normalleşme ile birlikte festival, konser gibi kültürel ve sanatsal aktivitelerin de müjdesini veren Oran, “Güzel bir sezon bizi bekliyor” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
22
parçalı az bulutlu