banner69

Metro Turizm, Safir VIP alımını 100’e çıkarttı

Metro Turizm, Temsa’nın şehirlerarası yolcu taşımacılığında fark yaratan 41+1 kişilik Safir VİP yatırımından 75 adetlik olarak yaptığı anlaşmayı 100 adede çıkardı.

banner114
D1-ŞEHİRLERARASI 11.02.2015, 12:19 11.02.2015, 12:49 Taşıma Dünyası
Metro Turizm, Safir VIP alımını 100’e çıkarttı
Metro Turizm, Temsa’nın şehirlerarası yolcu taşımacılığında fark yaratan 41+1 kişilik Safir VİP yatırımından 75 adetlik olarak yaptığı anlaşmayı 100 adede çıkardı. Temsa, yapılan anlaşmanın 15 adetlik bölümünü düzenlenen törenle teslim etti. Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, Temsa ile 2010 yılında başladıkları işbirliği sürecinde 475 otobüs aldıklarını, yeni 100 otobüs yatırımı ile filodaki Temsa sayısının 575’e çıkacağını söyledi.  Ayyıldız, Temsa’nın sektörün sıkıntılarına cevap veren bir otobüs ürettiğini açıkladı. 

Temsa’nın Altunizade’deki merkezinde 2 Şubat Pazartesi günü düzenlenen törene Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, bölge otobüsçüleri, TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan, Başkan Vekili Ali Çıkkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Uzun, Mustafa Özcan, Bülent Yıldız, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ, Pazarlama Yöneticisi Feridun Tanır ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan katıldı. 

Temsa çözüm ortağı 

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “41+1 kişilik Safir VIP aracımızın ilk teslimatını sektörün lider firmalarından biri olan Metro Turizm’e yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sektörde beklenen ve fark yaratan Safir VIP aracımız sektörün en çok talep edilen otobüsü olacağına inanıyoruz. Bu yatırımından dolayı Metro Turizm’i tebrik ediyor ve tercihlerinden dolayı da teşekkür ediyoruz. Metro Turizm ile 2010 yılından beri iyi bir çözüm ortağı olduğumuza inanıyoruz. Temsa olarak 2013 yılına göre 2014’te yüzde 100’lük bir büyüme elde ettik. 2015’e de çok iyi bir başlangıç yaptık” dedi. 

Gelenek yine bozulmadı  

“Temsa ve Metro her yılın başında olduğu gibi bu yıl da alışkanlığı bozmadı ve yatırıma yönelik işbirliği hızla devam ediyor” diyerek konuşmasına başlayan Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, “Temsa ile yaptığımız işbirliğinden çok memnun olduğumuzu, burada açık ve net belirtmek istiyorum. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikaten güzel işler yaptık birlikte. Temsa ile yolculuğumuz 2010 yılında başladı. Bugün burada 5 otobüs görünüyor ama toplamında 15, Mayıs ayı sonuna kadar da bu sayıyı 100’e tamamlayacağız. Bu 100 yeni otobüsle 575 Temsa markalı araç filomuzda yerini almış olacak. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Sektörün sıkıntılarına uygun

Temsa’nın sektörün sıkıntılarına cevap verebilecek bir otobüs ürettiğini belirten Ayyıldız,  “Temsa yönetimini ayrıca tebrik ediyoruz. Sektörün nasıl gittiğini, ne şartlarda yürüdüğünü, nereye gittiğini hep birlikte görüyoruz. Tüm firmalarımızın (2+1) Suit segmentinde bu otobüs artık tercih edilen bir otobüs oldu. İlk önce bu otobüsler doluyor. Ondan sonra diğer otobüsler doluyor. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Galip Öztürk’ün de katıldığı toplantılarda gördük ki Temsa’nın ciddi bir çalışmalar yürüttüğü 41 kişilik otobüsler hem daha tasarruflu hem de çok daha kazançlı. Şimdi, bu otobüsleri teslim almanın kıvancı içindeyiz” dedi. 

Otobüs başına 70 bin Euro 

“Türk üreticisi bir firma ile çalışmak bizleri mutlu ediyor” açıklamasını yapan Şenol Ayyıldız, “Biz, firma olarak alacağımız 100 otobüsün hesaplamasını yaptık. Biz böyle bir otobüsü başka firmadan alsaydık, 70 bin Euro fark verecektik. 100 otobüste 7 milyon Euro fark olacağını hep beraber görmekteyiz. Bugünlerde hava şartlarını da dikkate alırsak, her şey iptal, hava da, deniz de, ray da iptal. Bu sektörün kahrını çeken yine bizler, otobüsçüleriz. Bizler yağmur, çamur, kar demeden yolumuza devam ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Bu önemli yatırımlarda tasarrufun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor” dedi.

Safir VIP her yerde 

Bugünkü yatırımın mali boyutunun 23 milyon TL olduğuna dikkat çeken Ayyıldız, Safir otobüslerin Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vereceğini belirti: “Biz şu an 78 ilde faaliyet gösteriyoruz ve bölge otobüsçülerimizle bu illerde başarıyla hizmet veriyoruz. Onlarla büyüdük ve büyümeye devam ediyoruz. Sadece bu 15 otobüsümüz hemen bugün bölgelere dağılıyor. 5 otobüs Antalya’ya, 5 tanesi Konya, 4’ü Sivas, 1’i de Zonguldaklı otobüsçülerimize gidiyor. Safir VIP, Metro Turizm ile ülkenin dört bir yanında hizmet veriyor.” ■Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, günün anısını bir plaketle paylaştılar.

Yorumlar (0)
banner116
30
açık
banner119