banner91

banner115

banner92

Temsa’dan Sezai Adalı Turizm’e 2 Safir

İzmir merkezli Sezai Adalı Turizm, filosuna 50 kişilik 2 Temsa Safir araç kattı. Firma 4 Safir yatırımı daha yapacak.

banner114
D1-ŞEHİRLERARASI 23.02.2015, 14:42 23.02.2015, 14:48 Taşıma Dünyası
Temsa’dan Sezai Adalı Turizm’e 2 Safir
banner100
İzmir bayisi Antoto tarafından Sezai Adalı Turizm’e teslim edilen 2 Safir aracın teslim törenine Sezai Adalı Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Adalı, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Adalı, Antoto Otomotiv Otobüs Satış Yöneticisi Şakir Yılmaz ve Temsa Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim katıldı.

Sezai Adalı Turizm’in sektör yolculuğu 

Taşımacılık alanına dedelerinin 1930’lu yıllarda adım attığını belirten Sezai Adalı, “Sektördeki faaliyetlerimiz nakliyecilik ile başlamış, 1956’dan itibaren yolcu taşımacılığı ile devam etmiş. Adalı Jet olarak, 1956-1965 arasında, İzmir-İstanbul-Bandırma-Çanakkale hatlarında 45 adetlik özmal otobüse kadar ulaşılmış. 1968-1972 yılları arası Adalı Turizm olarak Magirus otobüslerle İzmir-Çanakkale-İstanbul, İzmir-Bursa-İstanbul hatlarında faaliyet devam ediyor. Hizmet koşusu, 1973 yılından 1990 yılına kadar Çanakkale-İzmir hattında devam ediyor. 1982 yılında Sezai Adalı Turizm olarak şirketleşme yoluna gidiliyor ve 1990 yılından itibaren şehirlerarası taşımacılık işinden çekilip turizm taşımacılığı alanına dönülüyor. Son olarak 1999 yılında Al-Gü Turizm şirket bünyesine katıldı” sözleriyle sektör yolculuğunu özetledi.
banner97

Neden Temsa Safir? 

Sezai Adalı, üçüncü ve dördüncü kuşak olarak, tamamı Temsa Safir araçlarla, turizm taşımacılığı alanında tur ve VIP transfer hizmeti verdiklerini belirtiyor: ”Temsa yerli bir marka. Yedek parça sıkıntısı yok. Araçların düşük yakıt tüketimine de sahip olması, zaten zorlu koşullar altında çalıştığımız için kazancımıza önemli bir katkı sağlıyor. Ayrıca Temsa bu yatırım sürecinde, bize, özel olduğumuzu hissettirecek avantajlar da sundu. Yetkili servislerin kolaylıkla ulaşılabilir olması ve bu süreçte servislerden aldığımız kaliteli hizmet ile Temsa yöneticilerinin bizlere gösterdiği yakın ilgi de bu yatırım sürecinde önemli etkenler arasında yer aldı.”

Araç almak kolay, iş bulmak zor 

Eskiden araç almanın çok zor olduğuna, bugün ise araç almanın kolay, iş bulmanın zor olduğuna dikkat çeken Adalı, “Artık acenteler de yeni araç talebinde bulunuyor. Yine de yeni bir araca sahip olmanız bazen iş almanız için yeterli olmayabiliyor. Hizmet sürecinde kaliteli bir yapıyı, standardı sağlayamıyorsanız işiniz sürekli olmuyor ve sıkıntıya düşüyorsunuz. Biz yeni araçlarla birlikte her süreçte müşteri memnuniyeti oluşturmaya büyük özen gösteriyoruz” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner92
banner116
13
açık