banner91

Anadolu Isuzu’dan Şekerler Turizm’e 7 Novo Lux

banner65

Filosunda 556 özmal araç bulunan Şekerler Turizm, yaptığı 7 Novo Lux yatırımı ile Isuzu marka araç sayısını 120’ye çıkardı.

banner114
D2-TURİZM 02.07.2013, 14:15 02.07.2013, 14:25
Anadolu Isuzu’dan Şekerler Turizm’e 7 Novo Lux
• ÜNSAL TOSUN / ANTALYA

Anadolu Isuzu Antalya’da personel ve turizm taşımacılarına teslimatlarını hız kesmeden sürdürüyor. 28 Haziran Cuma günü Esay Otomotiv’in merkezinde düzenlenen törene Şekerler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şeker, Yönetim Kurulu Üyesi  Mustafa Atan, firma yetkilileri ile Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Şefi Onur Çetinkaya katıldı.

Isuzu tercihi 

Ağırlıklı olarak personel taşımacılığı yaptıklarını belirten Mustafa Şeker, turizm sezonundan da memnun olduklarını belirtti. Filosunda Isuzu marka araç sayısının son yatırımla 120’ye ulaştığının bilgisini veren Mustafa Şeker, Isuzu markasını tercih nedenlerini şu şekilde açıkladı: En önemli nedeni markaya olan güvenimiz. Bayisi ele satış ve sonrası hizmetlerden aldığımız memnuniyet ölçüsü de bu yatırımlarımzda önemli bir etken. Bu araçları denemedik ama markaya ve bayiye olan güvenimizden bu araçları aldık.”

150 araçlık yatırım hedefi 

Şekerler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şeker, 150 araçlık bir yatırım planları daha bulunduğunu vurguladı. Şeker, “Anadolu Isuzu markası ile yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz” dedi. 

Şekerler Akademi ile eğitimlerde farlılık

4 yıl önce Şekerler Akademi’yi kurduklarını ve sürücülere yönelik eğitimlere sürekli hale getirdiklerini belirten Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Atan, “Bunu ilk yapan şirketiz. Bir sürücü yıl içerisinde 48 saatlik eğitime katılmak zorunda. Bu eğitimlerde kişisel gelişimlerden, profesyonel olarak sürücünün teknik ve donanım olarak neye sahip olması gerekiyorsa onu veriyoruz. Profesyonel sürücü rehberi isimli bir kitabımız var. Bu eğitimleri vermek zorundayız çünkü can taşıyoruz, bu çok önemli.  Sürücülerimizin eğitimlerini iyi verdiğinizde müşteriyi de memnun edebiliyorsunuz. 600 dolayında sürücümüz bu eğitimleri aldı. Bizim en büyük isteğimiz ise Sürücü Meslek Yüksek Okulu’nu Antalya’ya getirmek. ” diye konuştu. 

Şekerler Turizm örnek oluyor

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü, Şekerler Turizm’in eğitime yönelik yaptığı çalışmalarla fark yaratan bir firma olduğunu vurgulayarak, “ Kimin filosu büyüyor, personeline iyi eğitim veren firmalar sağlıklı bir yapıda büyümeye devam ediyor. Şekerler Turizm, bu eğitimleri çok bilimsel verilerle yapıyor. Eğitim sürecinde çalışanlara ve sürücülere yönelik üniversite hocalarıyla eğitimler veriyorlar. Bu eğitim sürecinin iyi anlatılırsa, başka firmalara örnek olabileceğini düşünüyorum. Biz de sezon öncelerinde şoförlere yönelik eğitimlere destek olmaya, sponsorluk yapmaya devam ediyoruz. Şekerler Turizm’in bu faaliyetleri bizi heyecanlandırıyor. Firmalarla birlikte çalışıyoruz. Bir alım-satım projesi gibi değil. Birlikte ortaya çıkan bir proje. Antalyalı turizm şoförlerine eğitimlerine yönelik Antalya Valiliği’nin desteklediği projeyi 2 yıldır ciddi olarak destekliyoruz. Burada yer almaktan önemli bir gurur duyuyoruz. Şekerler bizim değer verdiğimiz bir firma. Araçların büyük bir kısmı yeni. Araçlarımızı satmakla görevimiz bitmiyor, bundan sonra da görevimiz devam ediyor. Bu tür filolara desteğimiz devam edecek” dedi.  

Yeni Novo araçlara ilgi çok büyük 

“İlk 6 aydaki dururumuzdan memnunuz” açıklamasını yapan Fatih Tamay, “Bu yıl yaşanan olumsuzluklara rağmen turizm sezonunun iyi geçeceğine inanıyoruz. Daha fazla turist geleceğine ve geçtiğimiz yıldan daha fazla para bırakacaklar. 2023 yılı hedeflere yıllık bazda paralel gidecek. Biz, Ağustos sonuna kadar çıkarabileceğimiz tüm araçları sattık. Geçtiğimiz yıl pazar payımızda bir gerileme yaşamıştık. Yenilenen Novo araçlarımıza yoğun ilgi var. Umarım aynen devam eder. Bu yıl pazar payımızla ciddi bir ilerleme elde edeceğiz. Pazardan aldığımız tepkiler bunu doğruluyor. Kamu satışlarında çok iyiyiz. Kamu, özellikle aracın kullanım ömrü, aracın çalışır kalma süresine çok önem veriyor. Bizde bu noktada çok başarılıyız. Geçtiğimiz yıla yakın seviyelerde yine ihracatta lider olacağız. Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamında varız. Bu ülkeler arasına yenileri de katılacak. Şu andaki trendimizden çok memnunuz” diye konuştu. ■

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu