banner91

banner92
banner69

400’er milyon liralık iki dev ulaşım yatırımı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu Marina açılışına katıldı. Marina açılışında konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri yatırımları ile ilgili önemli bilgiler verdi

KENTİÇİ BELEDİYE 15.08.2020, 18:06 15.08.2020, 18:08 Taşıma Dünyası
400’er milyon liralık iki dev ulaşım yatırımı

İncesu Marina’daki konuşmasında Kayseri’ye yapılacak olan ulaşım yatırımlarına da değinen Başkan Büyükkılıç, 400’er milyon liralık yeni havaalanı binası ile Şehir Hastanesi doğrultusunda kurulacak olan tramvay hattı hakkında bilgiler verdi.

Büyükkılıç şunları kaydetti; “Bakın çırpınıyoruz, diyoruz ki yıllardır özlemini duyduğumuz havaalanımızda 2 buçuk milyon potansiyel insanımızın gelip gittiği, Kapadokya’ya yolcu transferinde en önemli merkez olan bu yerde mevcut hava terminal binası bize yakışmıyor dedik. Allah’a şükürler olsun 10 Eylül’de temeli atılıyor. 400 milyon liralık bir proje hayırlı uğurlu olsun. Yine yıllardır çalışmaları yapılan, Ahmet Arslan Bakanımızın, Haseki Bakanımız marifet ile şehrimize getirilip protokolünün yapıldığı Belsin’den Şehir Hastanesi üzerinden hatırlanacağı üzere Nuh Naci Yazgan’ın oradaki Mobilya Kent diye bilinen o bölgeye 7 km’lik Şehir Hastanemizin de ulaşımını, konforunu arttıracak olan yaklaşık içerisinde 10 tane de vagonun olduğu, alt geçidin de içerisine üzerine eklendiği yine bir 400 milyon liralık tramvay hattı ihalesi yapıldı. Şükürler olsun inşallah yakında yer teslimi de yapılır ve o çalışma da başlamış oldu. Hepsi 800 sayın bakanım. Ellerinize sağlık.”

 

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
10
açık