banner118

banner69

ESHOT’un tercihi Allison donanımlı Sultan City oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Allison T 2100™ tam otomatik şanzıman donanımlı 10 adet daha Otokar Sultan City otobüsleri filosuna kattı.L ESHOT), 2018 yılında 25 adet Allison donanımlı 7 metre Otokar Sultan City ile Türkiye’deki ilk tam otomatik şanzımanlı 7 metre Otokar Sultan City midibüs alımını yapmıştı.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 28.08.2020, 11:33 28.08.2020, 11:38 Taşıma Dünyası
ESHOT’un tercihi Allison donanımlı Sultan City oldu

 İzmir’de ilçeler arasında ulaşımı sağlamak içinAllison donanımlı 7 metre midibüsleri tercih eden ESHOT’un,şehir içi toplu taşıma filosu, 1500’ün üstünde otobüsten oluşuyor. ESHOT,1992 yılından bu yana tam otomatik şanzımanları kullanıyor.Allison donanımlı bir otobüsün direksiyonunda sürücü, vites değiştirme gerekliliği olmaksızın yola ve sürüşe odaklandığı için daha fazla kontrol ve güvenlik sağlayabiliyor. ESHOT yetkilileri, Allison T 2100™'ün dar yollarda ulaşımı kolaylaştıran ve engelli yolcuların ihtiyaçlarını karşılayan Otokar Sultan otobüslerde ideal bir çözüm olduğunu belirtiyor.ESHOT yetkilileri , “Tam otomatik şanzıman donanımlı,dar yollarımız için uygun bir araç, öncelikli taleplerimiz arasındaydı. Dar ve zorlu güzergahlarda hem sürücü hem de yolcu konforu ve manevra kabiliyeti nedeniyle Allisontam otomatik şanzıman ilk tercihimiz oldu.” açıklamasında bulundu.172kW (230bg) güce kadar olan şehir içi otobüsler için tasarlanan AllisonT 2100™ şanzıman, yakıt tasarrufunu da arttırıyor. Allison’ın 5. Nesil elektronik kontrolleri ile donatılan FuelSense® 2.0 Max paketi, Duruş Esnasında Otomatik Boşa Atma ve Araç İvmelenme Kontrolü özelliklerine sahip. DynActive™ Vites Değişimi özelliği, araç ve çevresel parametrelere göre en verimli vites geçiş noktasını seçmek için bir algoritma kullanıyor.Allison tork konvertörü sayesinde motor torku sarsıntısız bir şekilde arttırılıyor ve tekerleklere daha fazla güç aktarımı sağlanıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar, her vites değişikliğinde güç ve tork kaybına, daha verimsiz çalışma ve daha az yol kat edilmesine neden olan manuel veya otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlara (AMT'ler) göre daha yüksek performans sunuyor.

Ek olarak Allison tam otomatik şanzımanlar, manuel veya otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda (AMT'ler) gereken yüksek maliyetli ve zaman alan debriyaj tamir ve değişimleri ortadan kaldırıyor. Böylece sadece periyodik yağ ve filtre değişimi ile Allison şanzımanlar çok daha verimli bir çalışma ömrü sağlıyor.Kesintisiz hizmete önem veren ESHOT, İzmir’de günde 1 milyonun üstünde yolcunun ulaşımını sağlıyor ve bir otobüs günlük ortalama 250 km yol yapıyor. ESHOTyetkilileri; “Yoğun ve sürekli dur-kalk yapan toplu taşıma hizmetlerinde yolcularımız için en konforlu hizmeti sunarken hem kesintisiz hizmet vermek hem de işletme giderlerini gözetmek durumundayız. Bu doğrultuda sık bakım gerekliliği nedeniyle hattan ayrılarak zaman ve maliyet kaybı yaratan araçlar yerine performansı ve verimliliği daha yüksek seçeneklere odaklanıyoruz. Bu anlamdaAllison tam otomatik şanzımanlar da düşük bakım gerekliliği ile tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor” açıklamasında bulundu.

ESHOT, 2013 yılında teslim aldığı Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 30 adet Isuzu Citibus otobüsleri de şanzıman kaynaklı hiçbir problem yaşanmadan yüksek performansları ile kullanmaya devam ediyor.
 

Yorumlar (0)
banner116
23
parçalı az bulutlu