banner69

Kayseri ulaşımına CNG’li 30 Temsa Avenue katıldı

2014’ün lider ürünü Avenue, büyükşehir belediyelerinin kentiçi ulaşım filolarında yerini almaya devam ediyor. CNG’li 30 Temsa Avenue, düzenlenen törenle Kayseri kentiçi ulaşım filosuna katıldı.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 28.05.2015, 18:46 28.05.2015, 19:06 Taşıma Dünyası
Kayseri ulaşımına CNG’li 30 Temsa Avenue katıldı
27 Mayıs Çarşamba günü Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy, Otobüs İşletme Şube Müdürü Yusuf  Deliktaş, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Satış Direktörü Murat Anıl, Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe, Kamu Satış Yöneticisi Mahir Akkuş, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Temsa Arge ve SSH çalışanları, Temsa bayisi FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş ve çok sayıda davetli katıldı.  

Kayseri ulaşımında yer almak gurur verici 

Programda ilk konuşmayı yapan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, toplu ulaşımda yaşanan dönüşümde Kayseri’nin örnek bir il olduğunu vurgulayarak,  “Ülkemiz her anlamda gelişiyor ve büyüyor. Toplu ulaşımda da her kent artık modern bir yapıda hizmet verme uğraşı içinde. Toplu ulaşım bir dönüşüm yaşıyor artık. Kayseri bu dönüşümü en önce başaran iller arasında yer alıyor. Biz de bugün Türkiye’nin yerli otobüs üretici şirketi Temsa olarak, Kayseri’nin kentiçi toplu ulaşım filosuna 30 CNG’li Avenue aracımızın katılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Kayseri’nin toplu ulaşımında yer almak aynı zamanda bizler için ayrı bir gurur. Çünkü Kayseri Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda birçok ödül kazanan ve birçok belediyeye çalışma şekli ile de örnek olan bir kurum. Toplu taşımaya yönelik verilen en anlamlı ödüllerden biri herhalde verimlilik ödülüdür. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu ödüle de sahip bir kurum. Aynı zamanda toplu taşımayı tamamen özelleştiren ve dolmuş sistemini Türkiye’de sona erdiren tek il Kayseri. Büyükşehir Belediyesi ve özel halk otobüsçüler tek bir hedef olarak müşteri memnuniyetinde birleşmişler. Biz de bu hedefin başarıldığını gören ve bundan mutluluk duyan bir markayız” dedi. 

Kayseri’ye 30 CNG’li Avenue hayırlı olsun  

Kentiçi ulaşımda 2014’ün en çok tercih edilen aracın Avenue olduğunu belirten Dinçer Çelik, Toplu taşımada ilklerin şehri Kayseri’nin bir özelliği de çevreci özelliği. Ulaşım filosuna ilk CNG’li araçları alan kentte Kayseri. Ülkemiz için örnek kent olan Kayseri’nin ulaşım filosunda şimdi 30 CNG’li Avenue aracımız katılıyor. Avenue, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Van, Malatya’nın ardından şimdi Kayseri yollarına kalite ve konfor düzeyi ile ayrıcalık katacak. Avenue araçlarımızın Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kayseri halkına hayırlı olmasını diliyor. Sayın Başkan ve ekibine bizlere verdikleri destek için teşekkür ediyorum” diye konuştu.     

Birçok şehrin hayal edemediği gelişme Kayseri de oldu 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yağmur altında gerçekleştirdiği konuşmasında, " Kentiçi toplu taşımada Kayseri Büyükşehir Belediyesi hala birçok şehrin hayal bile edemediği atılımları gerçekleştirdi. Dolmuşları ilk kaldıran kent oldu. Gelirleri ortak bir havuzda toplayıp kayıt altına alan ilk belediye olduk. Yılbaşından beri aldığımız otobüs sayısı 77’ye ulaştı. 30 adet doğalgazlı çevreci Temsa aracı filomuza kattık. 30 adette raylı sistem aracını yılın sonuna doğru hizmete alacağız.” dedi. 

Toplu taşıma işi bir bilimdir 

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de, bugün alınan otobüslerin Kayseri halkına kazasız belasız hizmet vermesini dilediklerini belirterek, “Tüm dünyada tüm şehirlerin en önemli sorunu trafik. Herkesin uzlaştığı nokta toplu taşımaya önem verilmesi. Toplu taşıma işi bir bilimdir. Biz de bunu yıllar içinde planlayarak ulaşım konusunda çalışmalar yaptık. Dolmuşları ilk kaldıran belediye Kayseri oldu. Otobüs ve raylı sistemde gelirler havuzda toplanıyor. Herkes bu sistemden memnun. Kayseri ulaşımındaki gelişim devam edecek” dedi. 

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e bir teşekkür plaketi ile maket otobüs ve anahtar hediye edildi.


Yayın Yönetmenimiz Erkan Yılmaz ve Başkan Mustafa Çelik
Yorumlar (0)
banner116
30
açık
banner119