banner92

Ocak ayında alınacak 100 otobüs için hazırlıklar sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ocak ayında 100 yeni otobüsü filosuna katacak. Hem yeni alımı yapılacak 100 doğalgazlı otobüs, hem de Büyükşehir bünyesinde hizmet vermeye devam eden toplu taşıma araçları yeni yapılan ve 79 dönümlük arazide kurulacak olan Toplu Taşıma Yerleşkesi’nde konuşlanacak.

KENTİÇİ BELEDİYE 26.12.2019, 09:36 26.12.2019, 09:40 Taşıma Dünyası
Ocak ayında alınacak 100 otobüs için hazırlıklar sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ocak ayında 100 yeni otobüsü filosuna katacak. Hem yeni alımı yapılacak 100 doğalgazlı otobüs, hem de Büyükşehir bünyesinde hizmet vermeye devam eden toplu taşıma araçları yeni yapılan 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplu taşıma yerleşkesi aanında inceleme yaptı
Ocak ayında alımı yapılacak olan 100 yeni nesil ve çevre dostu otobüsler ile araç filosunu genişletecek olan Büyükşehir Belediyesi, park sorununa da çözüm üretiyor. Başkan Seçer’e saha incelemesi sırasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, daire başkanları, müdürler ve mühendisler eşlik etti. Başkan Seçer, saha incelemesinde Toroslar Küçük Sanayi Sitesi Başkanı ve İnsu Mahalle Muhtarı Sadettin Kök’ten bilgi alıp, taleplerini dinledi.Güvenlik en üst seviyede tutulacak


Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Eski Otopark’ta bulunan yerleşke de yeni yapılan alana taşınacak ve burada bir de yönetim odası kurulacak. Yeni alanda tüm otobüslerin yerlerinin görüleceği şekilde, şoförlerin ve yol güzergahının anlık görüntüsü alınabilecek. Bu sayede güvenlik en üst seviyede tutulmuş olacak. Teknolojik oda sayesinde şoförlerin araçları daha kontrollü kullanmaları sağlanırken, vatandaşların can güvenliği de sağlanmış olacak.

Büyükşehir örnek bir yerleşke inşa ediyor

Her şeyiyle örnek olacak bir yerleşke hazırlığı içerisinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı yerleşkede, dinlenme alanları, gaz ve sıvı dolum istasyonu, yıkama, tamir, bakım ve onarım yerleri yer alacak ve araçlar artık o noktada park edilecek.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, alan hakkında bilgiler paylaşırken, “Burada ilk etapta 79 dönümlük bir alanda, yeni Otobüs Yerleşkemizi yapmak istiyoruz. Makine İkmal kısmını buraya taşımak istiyoruz. Burada daha geniş bir arazimiz var. Daha sonra da MESKİ’nin bazı birimlerini taşımak için bazı çalışmalarımız olacak ama ilk etapta özellikle filomuza katacağımız, planladığımız yeni 100 otobüs alımımız var. Bunlar yeni nesil otobüsler. Doğalgazla çalışan otobüsler. Buraya da bir doğalgaz istasyon sistemini de oluşturacağız. Otobüslerimizin burada bakım, onarımlarını yapacaklar, burada konuşlandıracağız. Bu bölge gelişen bir bölge, yeni bir bölge. Yeni otogarın olduğu kısımlar, küçük sanayinin de olduğu bölümler. Buralar bu tesisleşmeden sonra daha da hareketli bir alana bürünecek. Biz de toplu taşıma araçlarımızın, makinalarımızın, diğer iş makinelerinin bakımını ve onarımını ve park sorununu da bu alanda çözmüş olacağız” dedi.
 

Yorumlar (0)
banner92
banner117
25
hafif yağmur