banner91

banner115

banner92

Otokar Doruk LE’nin ilk hizmet noktası Gaziantep

Otokar’ın 14 adet 10 metrelik Doruk LE otobüslerinin ilk filo teslimatı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımı ile 24 Nisan Cuma günü gerçekleşti.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 04.05.2015, 14:09 04.05.2015, 14:14 Taşıma Dünyası
Otokar Doruk LE’nin ilk hizmet noktası Gaziantep
banner100
Otokar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi filosuna 14 adet yeni 10 metrelik Doruk LE otobüs teslim etti. Gaziantep’in toplu taşımacılıkta kullanacağı otobüsler, daha önce hizmet vermeye başlayan 9 metrelik 36 adet Doruk LE’ye eşlik edecek. Otokar, ilk kez 10 metrelik Doruk LE ile belediye filosunda hizmet verecek. Teslim törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker ve Bölge Satış Yöneticisi Yekta Doğan katıldı.  

Tavsiyelere kulak verdik

Basri Akgül, müşteri memnuniyetinde Ar-Ge’nin önemine değinerek “Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahibiz.  Yeni 10 metrelik otobüsümüz Doruk LE’nin tasarımında da bizleri yönlendiren tavsiyelere kulak verdik. Bu bakımdan her ihtiyaca uygun otobüs üreterek tasarım, geliştirme ve üretim kabiliyetlerinin hepsini bünyemizde barındırıyor, ihtiyaca uygun değişiklikler yapabiliyoruz. Ar-Ge Merkezimiz Türkiye’nin en modern, dünyanın ise sayılı test merkezleri arasında yer alıyor. 2014 yılında bir yandan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanırken diğer taraftan da Ar-Ge Merkezimiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından otomotivde ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık bulundu. Bu yıl, Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) belirlediği Türkiye Patent Ligi’nde ilk 5’te yerimizi aldık” dedi.  

Doruk LE şehrin ihtiyacına cevap verecek

Yerli tasarım araçlarımızın, Büyükşehir Belediyesi filosunda Gazianteplilere hizmet verecek olmasından mutluluk duyuyoruz. Ayrıca 9 metrelik modelimizin ardından artırılmış yolcu kapasitesine sahip 10 metrelik yeni otobüsümüzü de ilk kez bir belediye filosuna sunmaktan gurur duyuyoruz. Yüksek manevra kabiliyeti, düşük işletme giderleri ve alçak taban girişiyle dikkat çeken Doruk LE aracımız, büyüyen Gaziantep’in toplu taşıma ihtiyaçlarına daha iyi çözüm sunmayı hedefliyor” dedi. ■
banner97
Yorumlar (0)
banner92
15
açık