banner69

C plaka satışı düşünmüyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “150 C plaka için ihaleye çıkıldı. Fakat 129 talep oldu. İhtiyaç o kadarmış demek. Artık daha fazla C plaka satışı düşünmüyoruz” dedi.

banner114
SERVİS TAŞIMA 02.08.2018, 13:46 02.08.2018, 13:48 Taşıma Dünyası
C plaka satışı düşünmüyoruz
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Servis esnafının talep ve sorunlarını dinleyen Başkan Mustafa Tuna, görüşmede daha önce gündeme gelen C plakalı servis araçlarıyla ilgili konuya da açıklık getirdi.
Velilerin ve okul yetkililerin servis araçlarına takviye yapılması talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından Ankara'da 150 adet yeni C plaka satışı için karar alındığını hatırlatan Başkan Tuna, “ihalede 129 plaka satışı gerçekleşti. İhtiyaç ve talep o kadarmış. Şu an başka satış düşünmüyoruz” dedi.

Veliler ve okulların talebi üzerine ihaleye çıkıldı 
Böyle bir karar almaktaki sebeplerinin öğrenci velilerinden, vatandaşlardan ve okul yetkililerinden geldiğini söyleyen Başkan Tuna, “Bana öğrenci velilerinden geldi bu teklif… Çocukların sabah servis yetersizliğinden çok fazla beklemek zorunda olduğu söylendi. Demek ki ihtiyaç bu kadarmış şu an bir sorun gözükmüyor" dedi. Oldukça samimi bir ortamda geçen kabulde konuşan Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi de, “C plakası konusunda eğer sizi üzdüysek şahsım ve esnafım adına sizden özür dilerim” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner116
33
açık
banner119