banner69

İZTAD’ın yeni Başkanı Coşkun Altın

İzmir Toplu Taşımacılık ve Servis Hizmetleri Derneği (İZTAD) 8. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel kurulda, İZTAD’ın yeni yönetimi belirlendi, yeni başkan Coşkun Altın oldu.

banner114
SERVİS TAŞIMA 29.10.2018, 13:49 29.10.2018, 14:03 Taşıma Dünyası
İZTAD’ın yeni Başkanı Coşkun Altın
HABER: CUMHUR ARAL / İZMİR

25 Ekim Perşembe günü gerçekleşen genel kurula katılım çok yoğun oldu. Genel kurulun Divan Başkanlığını, aynı zamanda Taşıma Dünyası Ege Bölge Sorumlusu görevini yürüten Cumhur Aral yaptı. 

Taşıma Dünyası İZTAD kol kola 
Divan Başkanı Cumhur Aral, “Burada bulunma amacım Taşıma Dünyası adına genel kurulunuzu takip etmek. Bugüne kadar Taşıma Dünyası olarak İZTAD’a katkı sağlamak, taleplerini ve faaliyetlerini kamuoyuna duyurulması için çaba gösterdik. Yönetim kurulu üyelerinin her biri ile ayrı ayrı röportajlar yaparak sorunlarını taleplerini gündeme getirdik. Bundan sonra da desteğimiz sürecek. Taşıma Dünyası İZTAD ile kol kola yürümeye devam edecek. İzmirli taşımacıların sesini tüm Türkiye’ye duyurmak için çabalarımız sürecek” dedi. 


3,5 yıldır başkanlık yapan Özer Bür, faaliyet raporunu okudu, üyelere bilgi verdi. 3.5 yıllık sürede taşımacılara katkı sağlamak adına ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu bir nöbettir. Sektör adına bundan sonra da ne katkı sağlarız, neler yapabiliriz bunun çabası ve uğraşı içinde olmaya devam edeceğiz. Görev yaptığım süre içerisinde bize duyduğunuz güven ve verdiğiniz destekler içinde ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Özer Bür’ün konuşmasının ardından Mehmet Alkan denetim kurulu raporu ile gelir gider tablosunu okudu. Yönetim kurulu ile denetim kurulu ayrı ayrı oybirliği ile ibra edildi. Daha sonra seçim maddesine geçildi. Yönetim Kurulu ve denetim kurulu üyeleri belirlendi. Daha sonra Yönetim Kurulu kendi içinde bir toplantı yaparak başkanlığa sektörün deneyimli ismi Coşkun Altın’ı seçti. 


Taşımacılara sorumluğumuz büyük 
Başkan Coşkun Altın, seçimin ardından ilk özel röportajını da Taşıma Dünyası’na verdi. 1996 yılında kurulan derneğin kurucu üyesi olduğunu belirten Altın, “Bugüne kadar İZTAD bünyesinde hep aktif görevlerde bulundum. İki dönemdir devam etmekte olan İzmir Ticaret Odası Meclis üyeliğimin yanı sıra tüm üye arkadaşlarımın teveccühü ile İZTAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. Sektörümüzün içinde bulunduğu sorunları aşması ve hatta verimliliğimizin artması için katkı koymak adına daha yoğun mesai harcamanın bilincinde olarak böyle bir sorumluluktan kaçamazdım. Ortak sorunlarımıza çözüm arayışlarımız adına, Türkiye’nin tüm illerindeki sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarının ve sektördeki önemli şirketlerin yöneticileri ile sürekli temas halindeyiz. Diyaloglarımız en üst seviyede devam ediyor. Hepimizi ilgilendiren en büyük girdimiz olan akaryakıt, dış kaynaklı ve döviz ile fiyatlandırılan bir gider kalemidir. Gerek dövizdeki gerekse dünyadaki petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar sebebiyle hizmet verdiğimiz kişi ya da kuruluşlara karşı fiyatlardaki belirsizlikler yüzünden zorluklar yaşıyoruz. İhtisasımız olan Turizm Taşımacılığı ve Şehiriçi Servis Taşımacılığı alanlarında üstlendiğimiz görevlerimiz gereği, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıklarımız nezdinde, Sayın Bakanlarımız başta olmak üzere, her seviyedeki yetkililere sektörümüzün içinde bulunduğu sorunları aktarmak ve çözüm önerilerimizi arz etme imkânı bularak, karayolu taşımacılık sektörünü temsilen girişimlerde bulunmaktayız” dedi. 

Yeni S plakalar
İzmir’de Büyükşehir Belediyesi nezdinde S plaka konusunda ve personel ve öğrenci servislerinin saatleri ile ilgili girişimler yapmaya devam edeceklerini de belirten Coşkun Altın, “İhtiyaçlar doğrultusunda yeni S plakaların verilmesi için ihale yapılması için girişimlerimiz olmuştu. Yeni dönemde de bu girişimlerimizi sürdüreceğiz. Türkiye geneli servis taşımacıların ana sorunlarından biri olan, verimliliğimize ve yakıt sarfiyatımıza olumsuzluk olarak yansıyan ayrıca işe gidiş dönüş saatlerindeki trafik yoğunluğuna olumlu yönde katkı yapacağını düşündüğümüz personel ve öğrenci servis saatlerinin yeniden değerlendirilmesi konusunda gerek merkezi gerekse yerel yönetimler bazında girişimlerimiz devam ediyor” dedi.

Sektör için çalışma…
İZTAD Başkanı Coşkun Altın, tüm sektörü ilgilendiren sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri noktasında 1996 yılından bugüne olduğu gibi bilinç ve katkılarını sürdüreceklerini de vurguladı. 

İZTAD YENİ YÖNETİMİ:
Başkan: Coşkun Altın 
Başkan Yardımcısı: Cenk Yıldırım
Sayman: Melik Turan 
Yönetim Kurulu Üyeleri: 
İsmail Cirit, Özer Bür, Ali Gül, Mehmet Günaydın

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: 
Devane Koç, İrfan Görkemli, Yücel Şengül, Ahmet Uğurlu, Oktay Erdem, Fatih Kırkpınar, Süleyman Kumaç 

Denetim Kurulu (Asil): 
Mehmet Alkan, Bahtiyar Bozkurt, Adnan Ağar 

Denetim Kurulu (Yedek): 
Kenan Gülay, Hakan Özkaralı, Feyzullah Ergin


Genel Kurul’dan sonra Yönetim Kurulu toplanarak görev bölümü yaptı.
Genel Sekreter Kenan Gülay, Genel Kurul’un açılışında faaliyet raporunu sundu.


Divan Başkanlığını Cumhur Aral yaptı.
Yorumlar (0)
banner116
29
açık
banner119