banner91

banner92

Otobüsçü ve minibüsçüye yeni destek paketi

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın,“Önümüzdeki süreçte inşallah gıda ve hijyen paketiyle yetinmeyip, otobüsçü ve minibüsçü esnafımıza ilave destek paketi açıklayacağız” dedi.

banner114
GÜNDEM 15.04.2020, 11:28 15.04.2020, 11:32 Taşıma Dünyası
Otobüsçü ve minibüsçüye yeni destek paketi

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Koronavirüsle mücadele dolayısıyla etkilenen sektörlere dönük destek açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Başkan Büyükakın, “Önümüzdeki süreçte inşallah gıda ve hijyen paketiyle yetinmeyip, otobüsçü ve minibüsçü esnafımıza ilave destek paketi açıklayacağız” diyerek şunları söyledi:“Şu anda meclisimizde bir kanun teklifi görüşülüyor. O kanun teklifi kapsamında bu süreçte daha da mağdur olan minibüsçü ve otobüsçü esnafımızın desteklenmesine yönelik bir başka paket de açıklayacağız. Büyükşehir Belediyemizin meclis kararı ile destekleme yönünde çalışma yapmayı düşünüyorduk ancak Çevre ve Şehircilik Bakanımızla konuyu görüştük ve kanun teklifi kapsamında çalıştık. Bu nedenle bazı paketleri önümüzdeki günlerdepaylaşacağım.”Mağduriyetleri ortadan kaldıracağız


Şoförlerimize dönük dağıtımına başladığımız gıda vehijyen paketleriyle onların bu süreçteki zorluklarına karşı destek olacağız” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu süreçte minibüsçü esnafımızın daha ciddi ekonomik sıkıntıları oldu. Onları atlatmak içinde esnafımız içinyapılacak desteklerin kanunlaşmasının ardından hızlı bir şekilde harekete geçeceğiz. Mağduriyetleri ortadan kaldıracağız. Çok büyük zorluklar yaşayan şoför esnafımızın biraz daha sabırlı olmasını, tüm hazırlıkların yapılmakta olduğunu bir kez daha kendilerine ifade ediyorum. İnşallahonlarla da en kısa zamanda diğer tedbirleri hayata geçirmek için bir araya gelecek ve bir kez daha güzel yeni müjdeli haberler vereceğiz” dedi.
 

Yorumlar (0)
banner92
19
hafif yağmur