banner92
banner69

Alman Bakanı Man Türkiye tesislerinde

Alman Federal Cumhuriyeti Enerji ve Teknoloji Bakanı Dr. Phillip Rösler: Türkiye ekonomisinin göstergesi MAN Türkiye Tesisleri

banner114
PİYASA 15.04.2013, 15:17 15.04.2013, 15:32
Alman Bakanı Man Türkiye tesislerinde
banner100

Alman-Türk Enerji Forumu’nun açılışını gerçekleştirmek ve resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Alman Federal Cumhuriyeti Enerji ve Teknoloji Bakanı Dr. Phillip Rösler, MAN Türkiye AŞ üretim tesisleri ile Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında kurulan Beceri Eğitim Merkezi’ni (BEM) ziyaret etti. 


Ankara Akyurt’ta bulunan MAN Türkiye AŞ Tesisleri’ni gezen Alman Federal Cumhuriyeti Enerji ve Teknoloji Bakanı Dr. Phillip Rösler ve beraberindeki heyet, MAN Truck&Bus AG Üretim ve Lojistikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Carsten Intra ile MAN Türkiye AŞ CEO’su Münür Yavuz’dan bilgi aldı. Otobüs üretiminin her aşamasını yakından gören Bakan Rösler, “Türkiye’nin ekonomisi gelişmeye devam ediyor. MAN Türkiye AŞ tesisleri de bunun en iyi göstergesi” dedi.   

MAN’ın doğalgazlı otobüs üretimini de yakından gören Dr. Rösler, temiz enerji konusunda tüm dünyada değişim yaşandığını ifade etti ve sosyal sorumluluk kavramının üzerinde durdu.

Son üretilen otobüsü kullanarak fabrika ziyaretini tamamlayan Bakan Rösler daha sonra Beceri Eğitim Merkezi’ni (BEM) ziyaret etti. Uygulama eğitimi yapan öğrencilerle sohbet eden Bakan Rösler aynı zamanda bir öğrencinin yaptığı işi inceleyerek, ceketini çıkartıp eğitim masasında çalıştı. ■

Yorumlar (0)
banner92
banner117
24
az bulutlu
banner46